Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2019
11 Oca, 2019 14:49 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2019

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2019

TOKİ kredisi almak istiyorsanız belli şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bilindiği gibi TOKİ bir çok ilde inşaatlar yaparak özellikle dar gelirli aileleri ev sahibi yapan bir devlet kurumudur. Eğer ev alma hayali olan dar gelirli vatandaşlar bu hayalini gerçekleştirmek istiyorsa TOKİ kredisine başvuru yaparak kira öder gibi ev sahibi olabilirler. TOKİ kredisine başvuru yapacak kişilerin belirlenen finansal yükün altına girmeleri gerekmektedir. Bugün sizlere Ziraat Bankası TOKİ Kredisi Başvuru ve Şartları hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde TOKİ projesi ile ev sahibi olmak isterseniz yazımızı okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi

Ziraat Bankası 100 yılın üzerinde hizmet veren ve devletin en güçlü bankalarından birisidir. Özellikle emekli ve öğrenci kesiminin ilk tercih bankalarından biri olmuştur. Hal böyle olunca da emekli olmuş kişiler maaşlarını bu bankaya taşıdıklarında TOKİ borcunu da bu bankadan ödemek istemektedirler. Ziraat Bankası’da toki borcu olan herkese kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca Toki’ye olan borcunuz 120 bin TL kalsa bile Ziraat Bankasından alacağınız kredi ile bu miktarı 100 bin civarına düşürebilirsiniz. Çünkü Ziraat Bankasından daha avantajlı bir şekilde kredi alırsınız. Daha doğru rakamlar için muhakkak bir Ziraat Bankası şubesine gidiniz ve oradan bilgi alınız.

<<<— KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır İçin Tıklayınız —>>>

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Ödeme Kredisi (60 Ay)

Ziraat Bankasından TOKİ kredisi almak için en yakın banka şubesine giderek yetkili personelle kredi hakkında konuşmalı ve detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Kredi yetkilisi olan müşteri temsilcisi size en uygun faiz oranlarını ve en uygun ödeme planını çıkartacak ayrıca kolay ödeme yapmanız içinde gelir durumunuza göre ayrı bir plan çıkartacaktır. Bu krediyi kabul ederseniz de banka TOKİ’ye olan tüm borcunuzu kapatacak ve bundan sonraki ödemelerinizi Ziraat Bankası’na yapacaksınız. Bu şekilde hem faiz indirimden yararlanmış olur, hem de finansal olarak biraz rahatlamış olacaksınız. Ayrıca Toki Kredisinden yararlanırsanız borcunuz Tokiye bittiği için tapunuzu elinize alacaksınız.Ziraat Bankası TOKİ Kredisi Şartları Nelerdir?

Toki kredisi almak için bazı şartlar vardır. Bunların en başında banka sizden TOKİ borcunuzun tamamını kapatmak isteyecektir. Ama siz hepsini kapatmak istemeyebilir ve TOKİ borcunun %25’i üzerindeki borcu kapatmak isteyebilirsiniz. Ama tüm borcu kapatırsanız daha uygun faizlerle işlem görülecektir. Toki ödemelerine 2017 yılından itibaren başlamış olan konut ve işyeri sahipleri bu krediden yararlanacaktır.

2018 Yılındaki TOKİ Projeleri

2018 Yılından itibaren ülkemizde bir çok TOKİ projesi olmuştur. Orta gelirli aileler ile alt gelirli aileler grubuna yönelik yapılan bu projeler aşağıdaki illerde gerçekleşmiştir.

<<< — Faizsiz Kredi Veren Bankalar İçin Tıklayınız — >>>

TOKİ Projesinin Gerçekleştiği İl Toki Adet
Ankara 13.323 Adet
Konya 1.334 Adet
Van 407 Adet
Erzurum 1.650 Adet
Diyarbakır 1.266 Adet
İzmir 1.523 Adet
Hatay 937 Adet
Adana 1.391 Adet
Manisa 1.523 Adet
Trabzon 556 Adet
Samsun 1.356 Adet
Rize 759 Adet
Edirne 137 Adet
Bursa 224 Adet
İstanbul 2.690 Adet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankasından Öğrenciye 5.000-20.000 TL Arası Kredi

Yukarıda sayılan illerde oturuyorsanız www.toki.gov.tr  adresine girerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm aramalarınızı bu site üzerinden yapabilir ve eğer başvuru yaptıysanız da kura sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Afyon, Kütahya ve Uşak illerinde TOKİ çalışmalarının başladığını resmi internet sitesinden görebilirsiniz.

Toki Başvuru Şartları

TOKİ konut sahibi olmak içinde önemli bir çok şart mevcuttur. Başvuru yapan kişinin en az 26 yaşında olması gerekir. Aylık hane gelirinin de en az 4.500 TL olması lazımdır. İstanbul’da yaşayanlar için bu gelirin 4.800 TL olduğunu belirtmek isteriz. Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerin öncelikli olduğunu da bilmelisiniz. Daha detaylı bilgiyi 444 86 54 numaralı telefonu arayarak da öğrenebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *