Ziraat Bankasından Emekliye Anında Kredi (En Son Faiz Oranları)
31 Oca, 2019 15:22 tarihinde eklendi

Ziraat Bankasından Emekliye Anında Kredi (En Son Faiz Oranları)

Ziraat Bankasından Emekliye Anında Kredi (En Son Faiz Oranları)

Ziraat Bankası emekli kredisi hakkında hazırladığımız bu yazıda son faiz oranları ve nasıl kredi başvurusu yapabilirsiniz onu derledik. Emekli maaşlarının en çok yattığı bankalardan biri olan Ziraat Bankası, kendi emeklilerine özel konut ve ihtiyaç kredileri vererek müşterilerini memnun etmektedir. Eğer maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız size özel faiz oranları ve size özel hizmetlerle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi

Eğer Ziraat Bankasından düşük faiz oranlarından yararlanmak istiyorsanız emekli maaşınızı Ziraat Bankasından almanız gerekmektedir. Şu konuya bir açıklık getirmek istiyoruz. Genelde forum sayfalarında da karşımıza çıkan bir yazı ile insanları kandırmaya devam ediyorlardır. Ziraat Bankası faizsiz kredi vermiyordur. Ziraat Katılım bankası vardır. Ziraat Katılım bankası faizsiz kredi verir ama şartları Ziraat Bankasının şartları gibi kolay değil daha ağırdır.

Ziraat Bankasından maaşınıza göre kredi çekebilirsiniz. Eğer maaşınızı Ziraat Bankasına taşırsanız Ziraat Bankasının size özel avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Örneğin, normalde 1500 TL olan atm para çekme limiti Ziraat Bankası emekli müşterilerine günlük maaşı kadar çekme limiti sunmaktadır. Maaşınız 2000 TL ise günlük para çekme limitiniz 2000 TL olacaktır. Her bankanın aldığı hesap işletim ücretini Ziraat Bankası müşterileri ödemez. Çekeceğiniz konut ve ya ihtiyaç kredilerinde ödeme gününüzü maaşınızı aldığınız gün ayarlayabilirsiniz. Böylelikle kredi ödemenizi geciktirmez ve kredi puanınızı yükseltmiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Garanti Bankası 3390 SMS Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Şartları 

Ziraat Bankası emekli kredisinde şartlar oldukça basittir. İlk olarak bu bankadan emekli maaşı almanız gerekmektedir. Eğer emekli maaşınızı başka bir bankadan alıyorsanız muhakkak bu bankaya taşımanız gerekmektedir. Bu banka başka maaş müşterilerine kredi vermemektedir. Maaş taşıma işlemlerinizi e-devlet üzerinden veya bağlı olduğunuz SGK hizmet binasından yapabilirsiniz. Maaş taşıma işlemi yapılmıyor ve maaşınız blokedeyse bankadan aldığınız tüm ürünleri ve promosyonları iade etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde eski bankanız sizin maaşınızı serbest bırakmaz.Hesaplamalar ve Faiz Oranları

Emekliler için faiz oranı şu an için %1.89 olarak bilinmektedir. Diğer bankalara nazaran müşterilerine düşük faiz veren Ziraat Bankası faiz oranları günlük, haftalık ve ya aylık değişebilmektedir. Kullanacağınız kredide 36 ay vade seçeneğine kadar kredinizi uzatabilirsiniz. Konut kredilerinde ise faiz oranı anlık değişiklik göstermektedir. En güncel faiz oranlarını anlık olarak, Ziraat Bankasının internet sitesinden ve ya en yakın Ziraat Bankasından öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankasında kredi çekme yaşı en fazla 80’dir. Eğer kredi çekmek isterseniz de hiç bir evrak işlemiyle uğraşmadan kredinizi çekebilirsiniz.

Kredi Tutarı Faiz Vade Aylık  Ödeme
10.000 TL %1.89 36 Ay 409 TL
20.000 TL %1.89 36 Ay 818 TL
30.000 TL %1.89 36 Ay 1.228 TL
40.000 TL %1.89 36 Ay 1.637 TL
50.000 TL %1.89 36 Ay 2.047 TL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank Esnaf Kredisi 2019 (ESNAF KEFALET KREDİSİ FAİZ ORANLARI)

Not: Daha önce kredi çektiniz ve şimdi tekrar kredi istiyorsanız ödeme performansı ve kredi limitinizdeki boşluk kadarına kadar tekrardan kredi kullanabilirsiniz. Kredi çekerken bütçenize uygun krediye başvurmayı muhakkak dikkat ediniz. Çünkü bütçenizi aşan kredilerde ödeme güçlüğü çekip, hayatınızda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Borcunuz azaldıkça tekrar kredi çekebileceğinizi unutmayın. Aşağıdaki yorum kısmına soru, görüş ve önerilerinizi bırakabilirsiniz. Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *