Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Detaylı)
30 Oca, 2019 13:30 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Detaylı)

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Detaylı)

Ziraat Bankası Cebe Havale nasıl yapılır diye merak eden vatandaşlarımız için hazırladığımız bu yazımızda kolay bir şekilde ziraat bankasından bir başka kişiye cebe havale yapabilirsiniz. Para Transferini Havale ve EFT üzerinden yapabilmeniz için alının bir banka hesabı olması gerekir. Fakat alıcının bir banka hesabı yoksa birkaç farklı yöntemle de para transferi yapmanız mümkün ve bunlardan biri de Cebe Havale işlemi. Peki Cebe Havale nedir ve Ziraat Bankası üzerinden Cebe Havale işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizin için Ziraat Bankası Cebe Havale işlemini anlatacağız.

1863 yılından beri hizmet veren Ziraat Bankası Türkiye Cumhuriyeti’nin en çok tercih edilen bankalarından biridir ve Ziraat Bankası hesabınız varsa internet bankacılığı veya mobil uygulaması üzerinden cebe havale yapabilmeniz mümkün. Banka hesabı olmayan bir kişiye para gönderilmek için cebe havale yaparak para transferini gerçekleştirebilir ve alıcı ATM üzerinden kolaylıkla gönderilen tutarı çekebilir.

<<< — Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır? Detaylar İçin Tıkla —>>>

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Öncelikle Ziraat vadesiz mevduat hesabınız veya avans hesabınızda limitiniz olması gerekir. İnternet bankacılığı veya Ziraat Mobil’e şifreniz ile giriş yapmanız gerekir.

Ziraat Mobil Üzerinden Cebe Havale: Uygulamayı açtıktan sonra menü sekmesine tıklayıp Para Transferleri’ne girmeniz gerekir. Açılan sayfada Cebe Havale’ye tıklayın. Açılan sayfada öncelikle alıcının T.C. Kimlik Numarasını ve cep telefonu numarasını başına 0 eklemeden girerek Devam demeniz gerekir. Daha sonra bakiye olan hesabınızı seçtikten sonra göndermek istediğiniz tutarı girip işlemi onayladığınızda para transferini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nedir?


Ziraat Bankası Cebe Havale işlemini aynı zamanda resmi internet sitesi üzerinden İnternet Bankacılığı şifrenizle kolaylıkla yapabilirsiniz. Sırasıyla Havale İşlemleri ve Cebe Havale’ye tıkladıktan sonra sizden istenilen bilgileri doğru girmeniz kaydıyla işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Ziraat Bankası Cebe Havale için günlük minimum 20 TL ve maksimum 500 TL limit aralığında para transferi yapmanızı sağlar. Ayrıca bir ay içerisinde de maksimum 5000 TL cebe havale işlemi yapabilirsiniz. Bununla birlikte bu sistem için 1,5 TL gibi çoğu bankaya göre daha uygun bir komisyon ücreti ödersiniz. Bu işlem ücreti göndericinin hesabından gönderilen tutardan ayrı olarak kesilir.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Gönderici tarafından işlem onaylandıktan sonra gönderici ve alıcı kısa mesaj ile bilgilendirilir. Mesaj geldikten sonra alıcı istediği zaman parayı Ziraat ATM’lerinden çekebilir. Türkiye üzerinden 4000’den fazla ATM ile hizmet verdiği için dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden kolayca çekebilirsiniz. Yapmanız gereken ATM üzerinden Giriş tuşuna basıp Cebe Havale kısmına tıklayıp T.C. Kimlik Numaranızı ve Telefon Numaranızı başına 0 eklemeden doğru bir şekilde girmeniz durumunda gönderilen parayı kesintisiz bir şekilde çekebilirsiniz.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası Cebe Havale nasıl yapılır hakkında bilgiler verdik. Sizde verdiğimiz yöntemlerle kolay bir şekilde başkasının cep telefonuna para transferi yapabilirsiniz. Bir başka konumuz olan Havale Nedir? Havale Nasıl Yapılır? Makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Zor Günde Acil Para Bulma Yöntemleri


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *