Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2019
7 Tem, 2019 12:23 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2019

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2019

Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma işlemi yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda bu blokeyi nasıl kaldırırsınız ve hangi yollar ile daha çabuk yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz gibi herhangi bir sim kartı değişikliğinde, numara taşıması yaptığınızda veya bazı telefonları değiştirdiğinizde sim kartınıza bir bloke konulmaktadır. Sim kart blokesi olduktan sonra internet bankacılığı veya mobil bankacılık işlemlerinize giremez ve ATM’lerden kartsız para yatırma ve çekme işlemi yapamazsınız. Bunun için sim kart bloke kaldırma işlemi yapmanız gerekmektedir. Sim kart bloke kaldırma işlemi oldukça basit birkaç işlemden oluşmaktadır.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma ATM’den Nasıl Yapılır?

Eğer bu bloke işlemini kaldırmak istiyorsanız ilk olarak Ziraat Bankası ATM’lerine giderek bu işlemi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası sim kart blokesini ATM’den kaldırmak için bankamatik kartınızı ATM’ye sokunuz. Şifrenizi girdikten sonra işlemler menüsünün altında Mobil Şube İşlemleri menüsünü göreceksiniz. Oraya giriş yaparak yeni sim kartınızı aktifleştirebilir ve bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Eğer ATM üzerinden yapamadıysanız Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak bu işlemi telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Telefon değişikliği, Hat değişikliği ve hattınızı başka bir operatöre taşıdıysanız, Ziraat Bankasındaki cep telefonunuz blokeli olacaktır. Bu bloke sonunda internet üzerinden hiçbir işlem yapamazsınız. Çünkü telefonunuz blokeli olduğundan doğrulama mesajı gelmeyecektir. Ziraat Bankasından bloke kaldırmak için 3 yöntem vardır. Sizde bu yöntemler ile bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2019


 • Birinci yöntem yukarıda da söylediğimiz gibi ATM’lerdir.
 • İkinci yöntem Müşteri hizmetlerini arayarak bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Üçüncü ve son yöntem ise, banka şubelerine giderek bloke kaldırma işlemidir. Bankaya giderken muhakkak cep telefonunuz yanınızda olması gerekmektedir. Eğer bankaya gitmeden hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız diğer iki yolu seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Bloke Kaldırma

Bu bankanın tüm kartlarında bloke kaldırma işlemini aynı sistem üzerinden yapmaktasınız. Bankamatik kartı ve kredi kartı için ATM, Müşteri hizmetleri ve banka şubelerinden işleminizi yapabilirsiniz. Yaptığınız işlem sonucunda anında bloke kalkacak ve internet bankacılığı ile diğer işlemlerinizi hemen yapabileceksiniz.

Ziraat Sim Kart Kaldırma Nasıl Yapılır?

Banka şubesine giderek bu işlemi yapmak istiyorsanız, öncelikle nüfus cüzdanınızı ve cep telefonunuzu yanınıza almanız gerekmektedir. Gişe veya bireysel müşteri temsilcisinden sıra alarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kart blokesi kalktığında banka size doğrulama mesajı atacak ve o mesajı bankacıya söylemeniz gerekmektedir. Bu yüzden cep telefonunuz muhakkak yanınızda olması gerekmektedir.

Bugün sizlere ziraat sim bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında görüş, öneri ve sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına iletinizi paylaşabilirsiniz. Bir önceki bu banka ile alakalı konumuzun ilginizi çekeceğini düşündük. Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019 faiz oranları adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Nesrin

  Cep blokesi kaldıramadım atmde bloke yoktur diyor fakat z borsa işlemlerine giremiyorum sms gelmiyor cep bloke diyor muster hız de aradım ordada bloke yok diyor nasi cozebiliriz

  • access_time 15 Tem 2019, 9:26
  • Cevapla
  • admin

   Banka şubesine giderek sorunu direk bireysel müşteri temsilcisinden çözmenizi öneriyorum.

   • access_time 15 Tem 2019, 12:32
   • Cevapla