Garanti Bankası EFT Saatleri ve Bilgileri
12 Mar, 2019 16:19 tarihinde eklendi

Garanti Bankası EFT Saatleri ve Bilgileri

Garanti Bankası EFT Saatleri ve Bilgileri

Garanti bankasının EFT saatleri, Garanti bankasından EFT yapmak istiyorsanız, Garanti bankasının uyguladığı mesai saatleri içindeki EFT saatlerine uymanız gerekmektedir. Türkiye’de hizmet veren kaliteli bankalar arasında yer alan Garanti bankasında gün içersinde bir çok EFT işlemi gerçekleştirilmektedir. EFT işlemlerinizi yapabilmeniz için EFT başlama saati ve EFT bitiş saatleri arasında EFT yapmanız gerekmektedir. Mesai dışı yapılan EFT işlemleri bir sonraki mesai saatinde gerçekleşecektir.

Garanti Bankası EFT Saatleri 2019

Elektronik Fon Transferi yani EFT yapabilmek için EFT saatleri içersinde yapmanız gerekmektedir. Garanti bankasının EFT saatleri ise sabah 09.00 ile akşam üzeri 17.15 arasında yapılmaktadır. Ayrıca saat 16.00 ile 17.15 arası yapılan EFT işlemleri için ”Geç EFT” olarak işlem göreceği için ekstra ücret ödeme zorunda kalacaksınız. Geç EFT yerine işiniz aciliyeti yoksa ertesi gün EFT saatleri içersinde daha uygun para transferi yapabilirsiniz.Garanti EFT Nasıl Yapılır?

EFT işlemleri yapmak için Garanti Bankasından diğer başka bankaya para transferi yapmanız gerekir. Örneğin, Garanti Bankasından ING Bank’a yapacağınız para transferi EFT olarak adlandırılır. Havale yapmak istiyorsanız Garanti bankasının kendi bünyesindeki hesaplara yapılan para transferidir. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Garanti bankasından EFT işlemi yapmak için internet bankacılığı ve ya mobil bankacılıktan EFT işlemi yapmanız sizin yararınıza olacaktır. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra hesabınızdan para transferleri bölümünden EFT menüsüne gelerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Gelen ekranda göndericeğiniz IBAN numarasını eksiksiz ve doğru yazmaya özen gösteriniz. Bu işlemi yaparak EFT saatleri içersinde işleme alırsanız paranız karşı tarafa 15 dakika içersin de teslim olacaktır. EFT işlemlerinde Merkez Bankası onayı olduğu için havaleye göre daha geç gönderim yapılmaktadır. Merkez bankasının kapalı olduğu günlerde EFT işlemi yapılmaz. Havale yaptığınız vakit ise, paranız karşı hesaba anında geçmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme İşlemi

Ayrıca bankalardan ve Alo Garantiyi kullanarak da EFT işleminizi yapabilirsiniz. En yakın Garanti bankası şubesinden müşteri temsilcisinden EFT işlemini yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Ücretlendirmesi

Garanti Bankasından EFT yaptığınızda sizi ücretlendirme yapacaktır. İnternet ve Mobil şubelerden yapılan EFT’lerde Garanti bankası ücretlendirme olarak sizden 4.90 TL alacaktır. Bu parayı gönderdiğiniz paranın üzerine koyarak gönderilecektir. Alo Garantiden yapılan EFT’lerde ise en az 50 TL alınmaktadır. Bunun için en mantıklı EFT işlemini internet bankacılığı ve mobil bankacılığından yapmak doğru olacaktır.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *