ICBC Bank’tan Herkese 50.000 TL’ye Kadar Kredi
14 Mar, 2019 13:43 tarihinde eklendi

ICBC Bank’tan Herkese 50.000 TL’ye Kadar Kredi

ICBC Bank’tan Herkese 50.000 TL’ye Kadar Kredi

50.000 TL ye kadar kredi almak istiyorsanız bankalar sizler için cazip oranlar ile kredi kampanyaları sunmaktadır. Bu bankaların bir tanesi de ülkemizde hizmet gösteren ICBC Bank’tır. ICBC Bank kredi kullanmak isteyenlere 50.000 TL’ye 60 ay vade ile %1.74 faiz oranıyla anında kredi hizmeti vermektedir.

Kısaca ICBC Bank

ICBC Bank 21 Mayıs 2015 tarihine kadar GSD Grubu bünyesinde yer almaktaydı. ICBC Bank Çin Halk Cumhuriyeti bankasıdır. ICBC, GSD Holding A.Ş.’nin sahibi olduğu Tekstil Bankası A.Ş.’nin %75.50’lik sermayesini temsil eden payları satın alması sonucunda ülkemizde hizmet vermeye başlamıştır. 13 Kasım 2015 tarihinde bankanın unvanı Tekstil Bank iken ICBC Turkey Bank Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir. Kurumsal bankacılık, Ticari Bankacılık, Kobi Bankacılığı ve bireysel bankacılık alanlarında faliyet göstermektedir. ICBC Bank çok yönlü finansal hizmetler veren bankadır. ICBC Bank Türkiye’de 44 adet şube ve 48 adet Atm ile hizmet vermektedir. Ayrıca İnternet şubesi ve 444 00 50 telefon şubesi ile de anında müşterilerine hizmet veren bir bankadır.

ICBC Bank İhtiyaç Kredisi 2019

ICBC bank Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine anında kredi hizmeti vermektedir. İhtiyaç Kredisi kampanyasına Hesaplı kredi adını vermişlerdir. ICBC Bank 50.000 TL‘ye kadar yapılan bu başvurularda 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Bu krediye başvurduğunuzda onaylandığında ise, kredinizi ödemek için esnek ödeme planları oluşturmanız için banka size kolaylık sağlamaktadır. Bütçenize göre yaptığınız başvuruları bütçenizi aşmadan da ödeyebilirsiniz. Hesaplı kredinin en büyük özelliği ise geri ödeme planlarını kendi isteğinize göre oluşturabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Emekli Kredisi Detayları (Başvur)

Başvuru Evrakları

ICBC Bank kredi başvurusunda bulunmak için başvuru sahibi ve kefili varsa kefilin kimlik bilgileri ve gelir beyan edildiği belgelerin aslını bankaya vermelidirler. Gelir belgesi olarak , ücretli çalışan ise son aya ait maaş bordrosunun fotokopisi, Serbest meslek sahibi ise vergi levhası, sicil gazetesi ve muhasebe gelir gider tablosunu bankaya beyan etmeleri gerekmektedir. Kredi alacak kişi emekli ise, emekli maaşının belgesi ve varsa ek gelir belgesini temin etmelidir. Geçim kaynağı kira olan kişilerin ise tapu ve kira kontratı fotokopileri ve ayrıca kiranın bankaya yattığını gösteren belgeyi bankaya vermelidirler.

Kredi başvurusundan sonra yapılan incelemeler ve istihbarat sonucunda eksik görülen müşterilerden ilave belge ve ya ek gelir isteyebilirler. Ayrıca yüksek miktarda kredi almak için de uygun olmayan istihbarat sahiplerinden de krediyi güçlendirmek adına teminat isteyebilirler.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

ICBC Bank’tan ihtiyaç kredisi çekmek için kredi notunuz çok önemlidir. Kredi notunuz 1200 ve üzerinde ise ICBC Bank ihtiyaç kredisine başvuru yapmalısınız. ICBC Bank siz kredi başvurusunda bulunduğunuzda bu incelemeyi yapıp kredi alabilirliğinizi anında size söyleyecektir. Kredi notunuzu findeks.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz düşük ise kredi başvurusu yaparak notunuzu daha da düşürdüğünüzü unutmayın. Düşürdüğünüz kredi notunu düzeltmek için 6 ay boyunca uğraşırsınız. Kredi notu sıfır olan yani daha önce hiç bir banka ile alışveriş yapmamış olanlardan ise banka kefil ve ya teminat istemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme


İpotekli Finansman Kredisi

ICBC Bank kredi başvurusunda bulunduğunuzda alacağınız miktar size yetmiyor ise, banka müşterileri için İpotekli Finansman Kredisi kampanyası başlatmıştır. Eğer istediğiniz tutar 50.000 TL üzerindeyse banka 36 ay vadeye kadar size ipotekli kredi vererek bu ihtiyacınızı gidermektedir. İpotek edeceğiniz mülk taşınmaz olmalıdır. Banka araç ipoteklerini kabul etmemektedir. İpotek vereceğiniz mülk aynı zamanda da sizin adınıza olmalıdır. Başkasının adına olan mülkü ICBC Bank kabul etmemektedir. Kabul eden bankaları sitemizdeki makalelerimizden öğrenebilirsiniz.

İpotekli Finansman Kredisinde faiz oranı %1.73 olarak belirlenmiştir. 100.000 TL 60 ay vade ile aldığınız bir ipoteğin ödemesini aylık 2.869 TL olarak yapabilirsiniz.

ICBC Bank İhtiyaç Kredisi Ödeme Tablosu

ICBC Bank ihtiyaç kredisine başvurduğunuzda Mart 2019 ayı itibariyle ödeme tablosu aşağıdaki gibidir.

Kredi Tutarı TL Cinsinden Vade ve Faiz Aylık Ödeme Tutarı
5.000 TL 12 Ay Vade Faiz %1.74 475 TL
5.000 TL 36 Ay Vade Faiz %1.74 199 TL
5.000 TL 60Ay Vade Faiz %1.74 146 TL
10.000 TL 36 Ay Vade Faiz %1.74 398 TL
10.000 TL 60 Ay Vade Faiz %1.74 293 TL
20.000 TL 60 Ay Vade Faiz %1.74 587 TL
30.000 TL 60 Ay Vade Faiz %1.74 881 TL
40.000 TL 60 Ay Vade Faiz %1.74 1.175 TL
50.000 TL 60 Ay Vade Faiz %1.74 1.469 TL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bu Bankalardan SMS Kredi Başvurusu Yapabilirsiniz

Bu faiz oranlarını 14.03.2019 tarihinde ICBC Bank sitesinden alınmıştır. Siz bu yazıyı okuduğunuzda faiz oranları çıkabilir ve ya azalabilir. En güncel faiz oranları için bankanın internet sitesinden bilgi alabilirsiniz. Yeni kampanyalardan ve diğer ihtiyaç kredileri hakkında bilgi almak içinse sitemizi dolaşabilirsiniz. 

ICBC Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ICBC Bank kredisi ve faiz oranları size cazip geldiyse Hesaplı krediye başvurabilirsiniz. Size en yakın ICBC Şubesinden ve ya ICBC Bank’ın kendi internet sitesinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurularda cevabınızı telefonunuza gelecek ve olumlu olma durumunda ise Genel Müdürlükten aranacaksınız. Yine kredi kullanmak için en yakın ICBC bankasına evraklarınızla başvuru yapacaksınızdır. Şubelerde yapılan kredi başvurularında kredi değerlendirmesini Genel Müdürlük yaptığı için işlemleriniz bir ertesi güne kalabilmektedir. Daha detaylı bilgiyi şubedeki müşteri temsilcisi personellerinden alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *