Para Kazanma Yolları-Haftada 750 Lira Kazanmak
19 Şub, 2019 18:30 tarihinde eklendi

Para Kazanma Yolları-Haftada 750 Lira Kazanmak

Para Kazanma Yolları-Haftada 750 Lira Kazanmak

Ülkemizde bir çok insan işsiz ve iş bulamama sıkıntısıyla yaşıyordur. Eğer iş bulamadıysanız ek iş fırsatlarından yararlanıp kendi becerinize göre haftalık paralar kazanabilirsiniz. Belki devamlı olmayacak bir iş olabilir ama parasız kalmaktan iyidir diye tavsiye ediyoruz. Eğer insanlarla aranızda iletişim sorunu yok ise bu işlere başvuru yaparak günlük ve ya haftalık kazançlar sağlayabilirsiniz. Tabiki her iş güzel paralar kazandırmaz. Bazı işler çok kazandırırken bazı işler az kazandırabilir. Bu da sizin yapabileceğiniz işler ve kendi yeteneklerinize bağlıdır. Ama günlük çalışarak en az 100 TL kazanacak ve hatta günlük 150 lira kazanacak bir çok iş başvurusu vardır. Bu işleri internetten ve ya gazetelerden bulabilirsiniz. Şimdi size bazı işlerle alakalı bilgiler vereceğiz.

Moto Kurye Elemanı Olmak

Eğer motosiklet ehliyetiniz var ve hala işsizseniz size en kolay iş olarak Moto Kurye işini tavsiye edebiliriz. Moto Kurye elemanları genellikle her il ve ilçede ihtiyaç olmaktadır. Bu işe başvurmak için önceden de söylediğimiz gibi motosiklet ehliyetine ihtiyaç duyulmaktadır. Moto Kurye elemanları günlük 100 ila 130 lira arasında paralar kazanmaktadır. Belki geçici bir iş olacaktır ama parasız kaldığınız günlerin acısını bu şekilde çıkartabilirsiniz. Moto Kurye işinin tek tehlikeli yanı devamlı trafikte olmanızdır. Trafik kurallarına uyarsanız işinizde başarılı olur ve günlük ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisi

Mağaza Elemanı ve ya Kafe Garsonu Olmak

Bu iki iş için önceden deneyim almanıza gerek yok. Girdiğiniz yerde kısa sürede öğrenebileceğiniz işlerdir. Bir mağazada çalışırsanız eğer haftalık 750 lira civarında maaş alabilirsiniz. Üstelik marka olan mağazalarda çalışırsanız 8 saat civarı çalışır ve işe gidiş geliş saatlerinizde sıkıntı yaşamamış olursunuz. Garsonluk için ise bir çok işyeri devamlı olarak garson aramaktadırlar. Eğer garsonluk tecrübeniz yoksa komi olarak başlarsınız ve buda günlük 90-100 lira civarında ücretlendirilir. Eğer garsonluk tecrübeniz var ise günlük 150 liraya kadar alabilir ayrıca gelen Tipleri de aranızda bölebilirsiniz. Güzel bir yerde garsonluk yaptığınızı varsayarsak 150 lira günlük 50 lirada bahşiş alırsanız haftada 1000 lira üzerinde para kazanmış olursunuz. Bu işlere başvurmak için iş ilanı sitelerinden başvuru yapabilir ve orada olan işleri takip edebilirsiniz.Taksi Şoförü Olmak

Eğer ehliyet sahibiyseniz ve araba kullanımda kendinize güveniyorsanız bu iş tam size göre bir iş diyebiliriz. Ülkemizdeki taksi sahipleri genelde kendilerine şoför aramaktadırlar. Sizde bu işlere başvurarak hemen işe başlayabilirsiniz. Bu işe başvurmakta çok kolay olacaktır. Etrafınızdaki taksi duraklarını arayarak taksi şoförü işi aradığınızı söylemeniz yeterlidir. Elbet birisi size geri dönüş yapacaktır. Adres bilgisi yok diye de üzülmeyin. Artık hepimizin elindeki telefonlarda bile navigasyon var ve istediğimiz adrese bizi götürüyorlardır. Yalnız taksi şoförleri çalıştıkları kadar para kazanırlar. Müşteri gelmediği zaman para kazanamazsınız. Ama güzel ve işlek bir taksi durağında işe başlarsanız günlük 150-200 lira civarında bir para kazanıp bu işi meslek haline getirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  32 Günlük Mevduata En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Bulaşık Yıkamak

Çok acil paraya ihtiyacınız var ve insanlardan uzak bir yerde çalışmak istiyorsanız bulaşık yıkamak tam size göre bir iş. Evet biraz yorucu bir iş olmasına rağmen günlük en az 120 lira ücreti olan bir iştir. Bazı iş yerlerinde bulaşık personeli olarak 2-3 kişiyi birden çalıştırıyorlar dır. Bu da sizin için bir avantaj olacaktır. Eğer sadece işimi yaparım, kimseyle muhatap olmak istemiyorum diyorsanız bu iş tam size göre bir iştir. İş yerleri genelde devamlı bulaşıkçı aramaktadırlar. Bulaşık işi biraz ağır olduğu için devamlı personel bulamazlar. Bu yüzden günlük gelecek personellere bakarlar. Bu işlere başvurmak için iş sayfalarını kontrol edebilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Eğer dersler üzerinde eğitim verebileceğinizi düşüyorsanız, matematik, fizik, kimya ve İngilizce alanlarında ise ileri kendinizi ileri derece görüyorsanız bu iş tam size göre bir iştir. Bir öğrenciden en az 500 TL alarak onlara özel ders verebilir ve haftada en az 3 öğrenciye ders verebilirsiniz. Bu da size haftada 1500 liralık bir kazanç sağlar. Bu iş sizin için stresten uzak bir iş olacaktır. Bu işe başlamak için etrafınızdaki insanlara haber salarak ve internette kendinizi anlatan bir CV hazırlayarak ilan vermeniz yeterli olacaktır. Hemen geri dönüş yapılacaktır.

Paketleme Personeli Olmak

Günümüzde internet alışverişleri çok hareketlidir. İnternet üzerinden alışveriş yaptığımız markalar bu ürünleri kendi depolarında tutarak sizin siparişinize göre paketleyerek kargonuzu göndermektedirler. Bu işleri yaparken de depolarında çalışacak paketleme elemanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Daha önce tecrübeniz olsun olmasın bu işi yaparak para kazanabilir haftada en az 750 lira cebinize koyabilirsiniz. Bu işlere başvurmak için iş başvuru sitelerinde paketleme elemanı depo elemanı olarak aratarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer çalışkan ve işinizi temiz yapıyorsanız bu iş sizin için devamlı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka (Aktifbank)


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *