Tarım Kredi Borç Yapılandırma 2019 (SON DAKİKA)
3 Nis, 2019 21:19 tarihinde eklendi

Tarım Kredi Borç Yapılandırma 2019 (SON DAKİKA)

Tarım Kredi Borç Yapılandırma 2019 (SON DAKİKA)

Tarım Kredi Borç Yapılandırma 2019 yılında tarihleri belirlenmiştir. Tarım ve Orman bakanı tarafından yapılan açıklamadan sonra Ziraat Bankası üzerinden kredi yapılandırmalarınızı yapabileceksiniz. 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren borçları takibe düşen veya afetler yüzünden borçları ertelenen üreticilerin tarımsal kredi borçları yapılandırılacaktır. Tarım kredi borçlarına af bekleyen vatandaşlarımızla birlikte borç yapılandırması bekleyen vatandaşlarımız için yeni haberler çıkmaya başlamıştır. Bu yazımızda sizlere tarım kredi borç yapılandırma hakkında bilgiler vereceğiz.

Tarım Kredi Borç Yapılandırma

Bu borç yapılandırması için Tarım kredi kooperatifleri ve Ziraat bankası üzerinden aldığınız kredilerde yapılandırma yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası üzerinden tarımsal kredi çeken ve ödemesi için zorluk yaşayan vatandaşlarınız borç yapılandırma teklifleri kabul edilmiştir. 30.06.2019 tarihine kadar olan borçlar yapılandırma kapsamına girebilecektir. Bu durumda ödeyemediğiniz borçlar için yeni bir ödeme planı oluşturarak tekrardan kredi ödeme tablosu oluşturabiliyorsunuz.Tarım Kredi Borç Yapılandırma Başvurusu

Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerinden aldığınız kredilerin vadesi 30.06.2019 tarihine kadar ise borç yapılandırma imkanından faydalanabilirsiniz. Bu durum ile hem ödeme konusunda rahat bir nefes alacak olan müşteriler bir yanda da kredi sicillerini lekelemeden bu borçlardan kurtulabilecek. Başvuru yapmak için Ziraat Bankası veya Tarım Kredi Kooperatiflerine başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için bankaya giderken borç erteleme dilekçesi ile gitmeniz gerekmektedir. Borç yapılandırma istediğinde bulunduğunuzda değerlendirmeye alınacak ve sorunsuz bir durum varsa borç yapılandırma işleminiz onaylanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Listesi

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma

Ziraat bankası üzerinden tarım kredisi kullanan kişilerin ödeme zorluğu çekmesi durumunda 30 Haziran 2019 tarihine kadar olan borçlarını 12 ay vadeye kadar yapılandırma yapabilecekler. Tekrardan bir ödeme planı oluşturulup 12 ay vade yaptırabileceksiniz. Borç yapılandırma işlemleri için en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek bilgi alabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifleri Borç Sorgulama

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi devlet destekli olan bu borç yapılandırma işleminden herkes faydalanabilecektir. Tarım için aldığınız kredileri ödeyemezseniz tekrardan ödeme tablosu oluşturabiliyorsunuz. Bunun için şu an da sadece Ziraat bankası yetkilendirilmiştir. İleriki zamanlarda diğer kamu bankalarının da bu kampanyaya geçmesi bekleniyor.

Ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenmek istiyorsanız bazı yöntemlerle anında sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Borç sorgulaması yapmak için banka veya kurumlara gidemeyenler e-devlet üzerinden anında borç sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizin olması gerekir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *