Uygun Faizle Konut Kredisi Veren Banka 2019 (ICBC Bank)
23 Eki, 2018 18:29 tarihinde eklendi

Uygun Faizle Konut Kredisi Veren Banka 2019 (ICBC Bank)

Uygun Faizle Konut Kredisi Veren Banka 2019 (ICBC Bank)

Konut kredisi ile ev alma hayali olan vatandaşlarımızın son günlerde faizlerin artmasıyla birlikte oldukça hayal kırıklığına uğradığını söylemek isteriz. Son yapılan konut kredilerinde yapılan faiz güncellemesinden sonra bazı bankalar kredi faizlerinde değişiklik göstermiştir. Yine geçen yıla oranla bir hayli yüksek olan konut kredilerinde faiz oranları %2 barajının altına düşmemiştir. Bu yüzden ICBC Bank son yapılan faiz oranlarından sonra en uygun konut kredisi veren bankalardan bir tanesi olmuştur. Konut kredi faizlerinde iyi bir düşüş gösteren ICBC Bank , son güncellemelerden sonra faiz oranını %2.0 olarak sabitlemiş ve diğer bankalara göre çok iyi bir faiz oranı ile karşımıza çıkmıştır.

Yeni bir banka olan ve isim değişikliğinden sonra bankacılık işlemlerine hızlı bir şekilde önem gösteren ICBC Bank, konut kredilerinde yaptığı faiz düşüklüğü ile bir çok kişinin umudu olmuştur. Sizde uygun konut kredisi faiz oranlarıyla ev sahibi olmak istiyorsanız bu bankanın konut kredisine başvuru yapabilirsiniz. Dilerseniz ICBC Bank konut kredisine başvurmak için ne gibi şartlar gereklidir bunları açıklayalım.

ICBC Bank Kampanyalı Yeni Evim Kredisi

ICBC Bank’tan konut kredisi kullanmak ve %2.0 oranından faydalanmak istiyorsanız bankanın Kampanyalı Yeni Evim Kredisi’ne başvurmanız gerekmektedir. 120 ay vadeye kadar verilen bu kredide üst limit yoktur. Banka sizin alacağınız evin ekspertiz değerine göre sizi kredilendirebilmekte olup bu evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullandırmaktadır. Yani 300 bin liralık ekspertiz değeri olan bir eve 240 bin lira kredi kullanabilirsiniz. Kalan kısmı bankaya teminat olarak vermektesiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ICBC Bank'tan Limitsiz Konut Kredisi Başvurusu (120 Ay Vade)

Burada dikkat etmeniz bir diğer konu ise bankaya vereceğiniz evin krediye uygun olup olmadığıdır. Evi alırken alacağınız emlakçıdan ve ya ev sahibinden bunu öğrenebilirsiniz. Bazı evlere bankalar kredi vermemektedir. Özellikle yaşlı olan evlere kredi kullandırma konusunda bankalar seçici davranıyordur. Ayrıca oturma raporu vs. gibi durumlarda olmaması da kredi almanıza etkendir. Bu özellikler ekspertiz yapıldıktan sonra belli olduğu için krediniz ekspertiz değerinden sonra olumsuz olabilir. Bu yüzden önceden araştırma yapabilirsiniz. Tapu müdürlüğüne giderek gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Çünkü böyle bir durumda ekspertiz parasını siz ödeyeceğiniz için evin krediye uygun olmadığı anlaşılırsa verdiğiniz para da yanacaktır. Bu da sizin zararınıza olacaktır.Konut Kredisi ile İlgili Bilgiler

ICBC Bank’tan konut kredisi almanız için banka politikasına uygun bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Bu kredi notu 1200 puan ve üzerinde olmalıdır. Kredi başvurusu yapmadan önce findeks.com sitesinden kredi notunuzu öğrenebilir ve ona göre başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuz eski banka çalışmalarınız ve şu an ki banka çalışmalarınızdaki performansı gösteren bir puan durumudur. Siz eğer herhangi bir sorununuz yok ve ödemelerinizi gününüzde yapıyorsanız yüksek bir kredi notuna sahip olabilirsiniz. Yüksek kredi notuna sahip olan müşteriler ise ICBC Bank konut kredisine başvuru yapabilirler. ICBC Bank konut kredisine başvurmak için belgelenebilir bir geliriniz olması gerekir. Emekli müşteriler için varsa ek gelir de sorulmaktadır. Kullanacakları kredi limiti emekliler için maaşlarını karşılamadığı durumlarda banka kefil isteyebilir. Bu yüzden emekli müşteriler kefillerini hazırda tutabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank'tan Ev Sahibi Yapan Konut Kredisi Fırsatı

Kredi başvurusunda bulunmak için T.C vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Erkek başvuracak kişilerin ise askerliklerini yapmaları ve ya muaf olmaları gerekmektedir. Konut kredisini 120 ay vadeye kadar istediğiniz kadar vade yaptırabilirsiniz. Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırmak zorunludur. Bu sigortayı yaptırmak istemeyen kişilerin kredileri kullandırılmaz. Hayat sigortasını ister bankadan isterseniz de başka bir sigorta şirketinden teklif alarak yaptırabilirsiniz. Bu konuda bankaların bir zorlaması yoktur. Sadece kredi boyunca hayat sigortası yaptırabilmektedirler.

100.000 TL konut kredisi başvurusunda bulunursanız 120 aylık vadede aylık 2.205 TL, 60 ay vadede 2.945 TL olarak ödeme yapacaksınız. 

200.000 TL konut kredisi başvurusunda bulunursanız 120 aylık vadede aylık 4.409 TL, 60 ay vadede ise 5.894 TL ödeme yaparsınız. 

ICBC Bank konut kredisine başvurmak istiyorsanız, en yakın ICBC Bank şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz müşteri hizmetleri numarası 444 00 50 ‘yi arayarak bilgi alabilir ve şubeler hakkında bilgi edinebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *