Ziraat Konut Kredisi Faiz Oranları 2018
14 Kas, 2018 16:35 tarihinde eklendi

Ziraat Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Ziraat Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son dönemde konut kredilerinde faiz oranlarını neredeyse %3 seviyelerine gelmişti. Hala bu faiz oranı ile kredi veren bankalarda yok değil. Son güncelleme sonrası Ziraat bankası konut kredilerinde faiz oranlarını düşürerek %2 barajından düşen 2 bankadan birisi olmuştur. Ziraat bankasından konut kredisi alacak müşteriler %1.98 faiz oranından yararlanarak konut sahibi olabilecekler. Yalnız bankanın da bu konut kredisi verirken bir takım şartları oluşmaktadır. Bugünkü yazımızda Ziraat konut kredisi faiz oranları 2018 yılının son çeyreğinde nasıl olacak ve bu konut kredisi faiz oranından yararlanmak için nasıl şartlar aranmakta onları yazacağınız. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilir ve ziraat konut kredisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi 

”Bugünün evini yarına bırakma” sloganıyla başlattıkları bu kampanyada faiz indirimine geçen Ziraat Bankası %1.98 faiz oranı uygulayarak en düşük konut kredisi veren bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Alacağınız evin ekspertiz değerine göre verilecek bu kredide evin değerinin %80’ine kadar kredi kullanmaktasınız. Geriye kalan %20’lik kısmı bankaya teminat olarak vermektesiniz. Örneğin siz 300 bin liralık ekspertiz değeri olan bir ev için konut kredisine başvurduğunuzda eksper değeri 300 bin çıkarsa siz 240 bin lira kredi alabilirsiniz. Bu krediyi 120 ay vade yaparak uzun ödeme kolaylığından da faydalanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  10 Bin TL Kredi Başvurusu Yapmak ve Kullanmak 2019

Ziraat Bankasından konut kredisi almak istiyorsanız, alacağınız eve banka ipotek koymaktadır. Bu ipotek süreci sizin borcunuz bitesiye kadar devam etmektedir. Eğer siz bu borcu ödemezseniz banka evinizi satışa çıkartma hakkına sahiptir. Bu yüzden borçlarınızı düzenli ödeyerek böyle bir durumla karşılaşmamanızı öneririz. Ziraat konut kredisinde hayat sigortası, deprem sigortası ve konut sigortası yaptırmak zorunludur.Konut Kredisi Başvuru Kanalları 

Ziraat bankasından konut kredisine başvurmak için bir çok yöntem mevcuttur. En etkili ve size önereceğimiz başvuru yöntemi direk banka şubelerinden yapacağınız başvurulardır. Bu başvurularda krediniz daha iyi incelenip hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır. İnternet ortamı ve diğer türlü konut kredisi başvurularında eğer ufak bir olumsuzluk olduğunda otomatik olarak krediniz red olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak istiyorsanız konut kredisi başvurunuzu banka şubelerinden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası konut kredisi başvuru kanalları şu şekildedir.

  • Ziraat Bankası Şubelerinden
  • www.ziraatbank.com.tr internet sitesinden
  • Ziraat Bankası ATM’lerinden
  • Ziraat Mobil ve İnternet Şubesinden
  • 0 850 220 00 00 numaralı Çağrı merkezinden

Başvurularınızı yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra değerlendirildikten sonra size olumlu-olumsuz bildirilecektir. Konut kredisi ürünleri ve güncel faiz oranları hakkında bilgi almak istiyorsanız www.evinziraatten.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Konut Faiz Oranları ve Ödeme Tablosu

Ziraat Bankasından konut kredisi almak istiyorsanız aşağıdaki tabloya bakarak aylık ödeyeceğiniz miktarları öğrenebilirsiniz. Şimdi dilerseniz bu tabloya bir göz atalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bireysel Kredi Yapılandırma 2019 (İhtiyaç Kredisi)
Kredi Tutarı Vade Seçeneği Aylık Taksit Tutarı
100.000 TL 60 Ay 2.862 TL
100.000 TL 120 Ay 2.188 TL
200.000 TL 120 Ay 4.376 TL
300.000 TL 120 Ay 6.564 TL
500.000 TL 120 Ay 10.940 TL


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *