100.000 TL Arsa Kredisi Ziraat Bankasın’da (2019)
14 Mar, 2019 14:15 tarihinde eklendi

100.000 TL Arsa Kredisi Ziraat Bankasın’da (2019)

100.000 TL Arsa Kredisi Ziraat Bankasın’da (2019)

Ziraat Bankası 100 bin tl’ye kadar Arsa Kredisi vererek yeni bir kampanya başlatmıştır. Geleceğinize yatırım yapmak için Arsa alımlarınızda Arsa Kredisi seçeneğini kullanarak uygun faiz oranlarıyla ve uygun vadeler ile ödeme yaparak bir Arsa sahibi olabilirsiniz. Üstelik Ziraat Bankası Arsa Kredisi alan müşterilerine 60 aya kadar yani 5 yıl vade yaparak bir ilki gerçekleştirmektedir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Arsa alarak geleceğinize yatırım yapabilir ve aldığınız arsanın ücretini de taksitler halinde ödeyerek kolayca Arsa Sahibi olabilirsiniz. Ziraat Bankası arsa kredisi kampanyasını kullanarak, hayallerinize kavuşabilirsiniz. Bu krediyi alabilmek için arsayı bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Arsa kredisi kullanacağınız zaman banka alacağınız arsaya eksper değeri biçecektir. Bu eksper değerinden sonra çıkan değer üzerinden %50’si kredilendirilmektedir. Yani 100.000 TL kredi alabilmeniz için en 200.000 TL değerinde bir arsa için başvuru yapmanız gerekir. Geriye kalan kısmı da bankaya teminat olarak vereceksiniz.

Ziraat Bankası Arsa Kredisine sabit geliri olan ve banka politikalarına uyan herkes başvuru yapabilir. Ziraat Bankası Arsa Kredisinde 60 ay vade olarak %1.67 faiz oranı belirlemişlerdir. Bu faiz oranı ile ödeme gücünüze göre 60 aya kadar vade yapabilirsiniz.Ziraat Bankası Arsa Kredisini almak isteyenler için ödemesi gereken bir takım ücretlerde bulunmaktadır. Kredi başvurusu esnasında ekspertiz ücreti müşteriye aittir. Ekspertiz yapıldıktan sonra arsanın krediye uygun olmama durumunda ekspertiz ücretini geri alamazsınız. Bu yüzden Arsa Kredisi almadan önce Arsa’nız ile ilgili araştırma yapıp, kredi uygunluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Tarla olan yerlere Ziraat Bankası kredi vermez. Ayrıca kredi kullanıldıktan sonra alınacak ücretler ise Hayat Sigortası ( Zorunludur ) ve kredi tahsis ücretidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  5.000 TL Kredi Çekmek İçin Anında Kredi Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Masrafları

Arsa kredisi için ödemeniz gereken ekspertiz ücreti en az 580 TL en fazla ise 1200 TL arasında değişmektedir. Bu ücreti müşteri karşılamaktadır. Kredi için belirlenen tahsis ücreti  kredinin 1000’de 5’i kadardır. Arsa kredisi için istenen bir başka ücret ise ipotek tesis bedelidir. Bu ücret sabit olarak 118 TL olarak alınmaktadır.

Kredi için 5 yıllık hayat sigortası masrafı kesilmektedir. Bu masrafın kredi başvurusundan sonra kişinin yaşı ve kişinin cinsiyetine göre değişiklik gösterdiğini söylemek isteriz.

Arsa Kredisi Ödeme Planı

Ziraat Bankası Arsa Kredisi kullanan müşteriler 100 bin lira kullanan kişiler 5 yıl vadeye kadar yani 60 ay vade yapabilmektedirler.

  • 100.000 TL kredi kullanan müşteriler 60 ay vade ile aylık 2.652 TL kredi ödemesi yaparak kredi kullanımı yapabilirler. Bu krediyi ödeme zorluğu çekenler dilerse 3 ayda bir ödeme kolaylığı yaparak kullanım yapabilirler. Bu hesaplamalara ek ücretler dahil değildir.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *