Esnaf Kredisi Veren Bankalar Listesi ve Açıklama (2019)
4 Şub, 2019 11:24 tarihinde eklendi

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Listesi ve Açıklama (2019)

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Listesi ve Açıklama (2019)

Esnaf kredisi veren bankalar ile devletin esnaflar için verdiği krediler arasında fark vardır. Bu yazımızda bankaların esnaflara nasıl olanak sağladığını araştırdık. Kredi almak esnaflarımız için çok önemli ve hatta bazı esnaflar büyümek için bile kredi çekmek istemektedirler. Kredi çekerken hepimizin istediği gibi hızlı ve güvenilir banka olması ilk öncelik olacaktır. Faiz oranları bankalar arası hemen hemen aynı olan bu krediler bankalarda ticari kredi olarak da adlandırılabilir. Vergi levhası olan her kişinin başvuracağı bu kredi çeşidine QNB Finansbank, ING Bank, Garanti Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ayrıcalıklı olarak kredi hizmeti vermektedir.

Halk Bankası Esnaf Kredisi

Halkbankası kooperatifli esnaflara faizsiz 30.000 TL kredi vermektedir. Bu krediyi devletin verdiği KOSGEB kredisi ile karıştırmamak lazım. Esnaf kefalet üzerinden verilen bu krediye 60 ay kadar vade yapılabilmektedir. Esnaf Kefalet üzerinden başvurduğunuz ve kullanacağınız krediyi Halkbank üzerinden alırsınız. 30.000 TL kredi kullanımında 60 ay vadeli kredide aylık ödeme tutarınız 500 TL olacaktır. Bu kredi 30.000 TL ile sınırlı değildir. Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatiflerine kayıtlı olan esnaflarımız belirli koşullar neticesinde 150.000 TL‘ye kadar kredi başvurusu yapabilirler.

QNB Finansbank Kobi Para Cepte Kredisi

QNB Finansbank, KOBİ para cepte sistemi ile kampanya başlatıp, esnaf olan müşterilerine hızlı kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi başvurusunu yapmak çok kolay. Bu kredi başvurusunda bulunmak için telefonunuzdan mesaj atmanız yeterli. 50.000 TL‘ye kadar anında kredi başvurusu yapabilmeniz için TC Kimlik numaranızı 7647’ya göndermeniz yeterli olacaktır. Krediniz ön onayı aldığında ise en yakın QNB Finansbank şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz. İsteğinize bağlı bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak da kullanabilirsiniz. QNB Finansbank esnaf kredisi için verdiği vade süresi 36 ay olarak belirlenmiştir. Eğer daha fazla kredi isterseniz ipotekli esnaf kredisi çekerek 1.000.000 TL‘ye kadar kredi alabilirsiniz. Fakat bu krediyi alabilmeniz için cironuzun 0-20 milyon arasında olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  10 Bin Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?


İNG Bank Kobi Esnaf Kredisi

İNG Bank ile esnaf kredisine başvurmak istiyorsanız İNG Bank’ın esnaflar için yaptığı kredi kampanyasına başvurabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için telefonunuzun mesaj bölümüne KOBİ boşluk TC Kimlik numaranızı yazarak 2205‘e gönderip kredi sonucunuzu bekleyebilirsiniz. Bu kredide de 3 ay erteleme fırsatı sunarak 36 ay vade yapılmaktadır. Telefon ile başvurduğunuz kredi 15.000 TL ‘ye kadar değerlendirilecektir. Daha fazla kredi isterseniz, en yakın İNG Bank’a giderek ticari bölümden detaylı bilgiler alabilirsiniz. İstediğiniz kredi hızlı ve anında sonuçlanacaktır.

Garanti Bankası Kobi Kredisi

Garanti bankasından KOBİ kredisine başvurmak için, Garanti bankası müşterisi iseniz online olarak başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi için 48 ay vade imkanı sağlayan Garanti Bankasında online kredi başvuru limiti 100.000 TL olarak belirlenmiştir. En yakın Garanti bankası şubesine giderek kredi hakkında detaylı bilgi alabilir, ipotek verdiğiniz takdirde daha fazla kredi limiti oluşturabilirsiniz. Garanti bankasında kredi miktarına göre faiz oranları değişiklik göstermektedir.

Denizbank Esnaflara Kredi

Denizbank‘tan esnaf kredisi almak isteyenlere özel avantajların olduğu bir çok çeşit kredi kampanyası mevcuttur. Örneğin, Turizm Kredisi, Mobilya sektörü kredisi , Kırtasiye sektörü kredisi, Servis ve Taşımacılık sektörü kredisi, Otomotiv kredisi, Eczane sektörü kredisi, Tarım sektörü kredisi diye kredi çeşitleri vardır. 125.000 TL‘ye kadar kredi çekebileceğiniz kredide vade 72 aya kadar uzayabiliyor. Diğer bankalarında olduğu gibi 3 ay taksit ödemenizi erteleyebilir kredi ödemesine 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Krediye başvurmak için Denizbank’ın internet sitesine girebilir ve ya en yakın Denizbank şubesine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Büyükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Hibe Krediler)

Yukarıda sizlere esnaflara kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bir diğer konumuz olan İpotekli Kredi Veren Bankalar hakkında da bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. Bu konumuz ile ilgili görüş, soru ve önerilerinizi aşağıdaki yere yazabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *