İş Bankası Konut Kredisi 2019 (Başvuru Şartları, Faiz Oranları)
13 Şub, 2019 13:38 tarihinde eklendi

İş Bankası Konut Kredisi 2019 (Başvuru Şartları, Faiz Oranları)

İş Bankası Konut Kredisi 2019 (Başvuru Şartları, Faiz Oranları)

İş Bankası Konut Kredisi için istenilen evraklar şunlardır.

 • Nüfus Cüzdanı
 • İkametgah Belgesi
 • Gelir Belgesi
 • Alacağınız Evin Tapu Fotokopisi

Bu evraklar ile kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İş bankası konut kredisi 2019 faiz oranları ve başvuru şartları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bir ev alma hayaliniz varsa ve bu hayalinize banka kredisi ile kavuşmak istiyorsanız birçok bankanın konut kredisi faiz oranlarına bakarak kendinize uygun bankayı seçebilirsiniz. İş Bankasının diğer bankalardan ayıran en önemli özelliği ise 6 ay sonra ödemeye başlayabilir olmanızdır. Krediniz onaylandıktan sonra 6 ay sonrasından ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Bu sadece İş bankası için olan bir prosedürdür. Ayrıca bu bankadan 120 ay vadeye kadar da konut kredisi kullanabilirsiniz. Eğer daha uzun vadeli konut kredisi almak istiyorsanız En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Şimdi İş Bankası için detaylara geçelim.

İş Bankası Konut Kredisi İçin Şartlar Nedir?

Bankalar kredi ve ürünlerini verecekleri zaman, kendi politikalarında şartlar oluşturmaktadır. İş Bankası diğer bankalara nazaran daha sert politika uygulamaktadır. Bazı bankalar düşük kredi notuna aldırış etmezken bu bankadan hangi krediyi kullanırsanız kullanın ilk olarak kredi notunuza bakılmaktadır. Kredi notunuz 1200 ve üzerinde ise diğer başvuru şartlarına bakılmaktadır. Kredi puanınızı öğrenmek için tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası ayrıca sizin kredi notunuzdan sonra gelir durumunuza bakacaktır. Örneğin yeni bir işe başladıysanız bu banka kredi başvurunuzu kabul etmeyecektir. Bunun için en az 3 ay yani 90 gün o işyerinde sigortalı olarak çalışmanız istenecektir. Ayrıca alacağınız konut kredisine göre de gelir durumunuza bakılacak, eğer gelir durumunuz kötüyse kefil istenecektir. (Hane geliri de olabilir.)

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Diğer Özellikleri

 • İş Bankası Konut Kredisi Faizi %1.88 olarak belirlenmiştir. Eğer hayat sigortası istemezseniz bu oran %2.00 olacaktır. Ama bankalar genellikle hayat sigortalı kredi vermektedir.
 • Konut Kredisi taksitlerini 6 aya kadar erteleyebilirsiniz. Örneğin krediyi Ocak ayında aldınız ve 3 ay sonra Nisan ayında ödemelere başlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin ödeme planınıza göre değişecektir.
 • Gelirinize uygun krediyi İş bankasından alabilirsiniz.
 • Alacağınız evin ekspertiz değerine göre kredi verilmektedir. Ekspertiz değeri bankaya geldikten sonra %80’ine kadar kredi %20’lik kalan kısmı bankaya teminat olarak vereceksiniz.
 • Sizin evi aldığınız fiyat 200.000 TL olabilir. Ama bankanın yaptığı ekspertiz 190 bin veya 220 bin çıkabilir. Krediyi aldığınız fiyata göre değil, bankanın belirlediği ekspertize göre alacaksınız. Bunun için evi almadan önce gerçek değerini muhakkak araştırmanızı öneririz.
 • İş Bankası konut kredisinde aylık taksitlerinizi azalan, artan ödeme yapabilirsiniz. Eğer çiftçi iseniz balon ödemeli konut kredisi kullanabilirsiniz.
 • İş bankasında vade 120 ay ile sınırlıdır. Yapacağınız taksitlendirmede 120 ay boyunca faiz aynı uygulanacaktır. Daha sonra artış veya düşüş olmayacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  QNB Finansbank Tüm Bireysel Krediler ve Başvuru Yöntemleri


İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Bankalara ihtiyaç kredileri haricinde muhakkak direk banka şubesinden başvuru yapmalısınız. Çünkü bankalar internet ortamında yapılan konut ve benzeri kredilerde otomatik sistemin kurbanı olabilir ve sizin olacak kredinizi red yapabilir. Bu red olma durumu da sizin kredi sicilinize etki eder ve ayrıca kredi notunuzu düşürür. Bunun için en yakın banka şubesine giderek konut kredisi başvurusunu yapabilirsiniz.

Bu bankanın ayrıca internet sitesi üzerinden de kredi başvurusu seçeneği vardır. Eğer kredi notunuz çok iyi ve iyi bir müşteri olduğunuzu düşünüyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz. Yukarıda da söylediğimiz gibi yalnız banka şubelerinden yapılan başvurular daha sağlıklıdır.

İş Bankası Ekspertiz Süresi

Konut kredisi başvurunuzu yaptınız ve krediniz onaylandığında aldığınız eve bir ekspertiz gönderilecektir. Bunun için bankaya aldığınız evin açık adresini ve evi gösterecek kişinin adı soyadı ve cep telefonunu bildirmeniz gerekmektedir. Banka ekspertiz talep ettikten 5 iş günü içinde evinizi görmeye ekspertiz gelecektir. Ekspertiz hem evinizi görecek hem de tapu da sizin evinizi incelemeye alacaktır. Herhangi bir sorun olmadığı taktirde 1-2 iş gün içinde raporunu bankaya gönderecektir. Gönderilen rapor olumlu ise kredinizi kullanacaksınız.

Burada dikkat etmeniz gereken konu şudur. Ekspertiz ücretini, kredi başvurusu yapacak kişi peşin ödemektedir. 600 ile 1000 TL arasında bir ekspertiz ücreti ödersiniz. Eğer gelen eksperden memnun kalmazsanız, tekrar eksper talep edebilirsiniz. Bunun için tekrardan bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu yüzden evi almadan önce krediye uygun olup olmadığını sizde öğrenebilirsiniz. Evin bağlı olduğu tapu müdürlüğüne giderek, ev ile ilgili tüm dokümanlara ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut Kredisi Ekspertiz Değerinin % Kaçına Kadar Kredi

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

İş Bankasından konut kredisi alacağınız vakit son faiz oranlarını muhakkak resmi internet sitesinden veya banka şubesinden öğrenmenizi öneririz. Şimdi sizlere aşağıdaki tabloda bazı ödeme planlarını göstereceğiz. İnceleyip bilgi alabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
50.000 TL 60 Ay 1.396,91 TL
50.000 TL 120 Ay 1.052,62 TL
100.000 TL 72 Ay 2.545,96 TL
100.000 TL 84 Ay 2.377,29 TL
100.000 TL 100 Ay 2.225,58 TL
100.000 TL 120 Ay 2.105,23 TL
150.000 TL 120 Ay 3.157,85 TL
200.000 TL 120 Ay 4.120,46 TL
300.000 TL 120 Ay 6.315,69 TL

Yukarıda sizlere İŞ bankası konut kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer bu bankadan konut kredisi almak istiyorsanız yazımızı iyice incelemenizi öneririz. Diğer bankaların konut kredileri hakkında bilgi almak için Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *