İş Bankasın’dan Size Özel Faizlerle Anında Konut Kredisi
19 Şub, 2019 18:26 tarihinde eklendi

İş Bankasın’dan Size Özel Faizlerle Anında Konut Kredisi

İş Bankasın’dan Size Özel Faizlerle Anında Konut Kredisi

Konut Kredisi çekmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda araştırdığımız banka İş Bankası. Bir ev sahibi olmak için bankaların yapmış olduğu kampanyalardan faydalanarak konut kredisine başvururuz. Konut kredileri sayesinde, kira ödemekten kurtulup kendi evimizin borcunu ödeyerek ev sahibi oluruz. Konut kredisi çekmek içinde bankalar bize yardımcı oluyor.

İş Bankası

Şu an bankalar arasında büyük rekabetler var ve faiz oranları fırlamış durumdadır. Bu faiz oranlarından etkilenmeyen bankaların başında gelen İş Bankası müşterilerine çok cazip oranlarla Konut Kredisi faizi oluşturmuştur. %1.60 olan konut kredisi faizi şu an için diğer bankalara nazaran daha karlı gözükmektedir. Üstelik 94 yıllık bir banka olan İş Bankası, sizin güvenebileceğiniz bankaların başında gelmektedir.

Konut Kredisi

İş Bankasından konut kredisi almak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu bilmeniz gerekmektedir. Kredi notu düşük olan müşteriler kredi başvurusunda bulunduklarında olumsuz yanıtını alırlar. Bu hem konut kredisi, hem ihtiyaç kredisi hem de taşıt kredisi için geçerlidir. Üstelik kredi kartı bile alsanız sizin kredi notunuza bakarak size limit oluştururlar ve ya kredi kartı başvurunuzu onaylamazlar. O yüzden daha önce banka çalışmalarına dikkat ederek kredi notumuzu yükseklerde tutmalıyız.

İş Bankası konut kredilerinde 120 ay vadeye kadar yani 10 yıl boyunca size ödeme kolaylığı sağlamaktadır. 10 yıl boyunca ödeyeceğiniz kredi bittiğinde borçsuz bir ev sahibi olabilirsiniz. Ev sahibi olmak hepimizin bir hayalidir ve bu hayali gerçekleştirmek için, hemen en yakın İş Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut Kredisi Almak İçin Önemli Püf Noktaları

İş bankası konut kredisinde bir diğer önemli konu ise alacağınız gayrimankulün ekpertiz değeridir. İş Bankası Konut kredisi verirken en önemli hususlarından bir tanesi eksper değeridir. Çünkü krediyi eksper değerinin üzerinden %80’ine kadar kredilendirir. Örneğin 300.000 TL’lik ekspertiz değeri olan bir evi almak istiyorsanız siz bunun 240.000 TL’sine kredi kullanabilirsiniz. Geri kalan 60.000 TL’lik kısmı nakit olarak İş Bankasının size açtığı hesaba yatırarak tamamlayabilirsiniz. Peşinatsız konut kredisi almak için ekspertiz değeri yüksek olan evler bulmanız gerekir. Yani 300.000 TL eksper değeri çıkan bir evi siz 240.000 TL ‘ye alırsanız peşinatsız konut kredisi çekmiş olursunuz. Sadece tapu masrafı ve diğer giderler için para ödemiş olursunuz.

İş Bankası konut kredisi 500.000 TL’ye kadar anında sizin konut kredisini onaylama yetkisine sahiptir. Eğer kredi notunuz düzgün ve ayrıca kullanacağınız gayrimenkulün konut kredisine uygun olduğunu biliyorsanız hemen konut kredisine başvuru yapabilirsiniz. Konut kredisi çekmek için gerekli evraklar ise şu şekildedir.

Konut Kredisi İçin Evraklar Nelerdir?

1- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak2- Nüfus Cüzdanı

3- Gelir Belgesi

4- Alacağınız Evin Tapusu

Bu evrakları bankaya ulaştırdıktan sonra kredinizin onay aşamasını beklemeniz gerekmektedir. Krediniz onaylandıktan sonra alacağınız eve banka tarafından bir ekspertiz gönderilecek ve evinize değer biçilecektir. Ekspertiz bütün ev için araştırmalarını yaklaşık 1 hafta içinde yapacak ve gelip evi görüp bir fiyat biçecektir. Bu biçilen fiyat üzerinden krediniz onaylanacak ve biçilen değerin %80’i kadar kredi kullanabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Asgari Ücretliye 35.000 TL Kredi Vakıfbank'ta

Not: Krediniz onaylandıktan sonra sizden ekspertiz parası istenecektir. Siz eksper parasını yatırdıktan sonra ekspertiz şirketi evinizi görmeye gidecektir. Bu parayı yatırdıktan sonra eğer evinizin değeri istediğiniz miktarda çıkmaz ise işlemi iptal etseniz bile yatırdığınız ekspertiz ücretini geri alamayacaksınız. Evi iyice araştırdıktan sonra konut kredisi almak için müracaat ediniz. Ekspertiz ücretleri genelde 1000 TL civarındadır.

Konut krediniz onaylandıktan sonra vadenizi belirleyip ev sahibi olabilirsiniz. Konut kredisini öderken, gününde ödemeye gayret gösterin. Bu sizin banka kredi notunuzu etkilediği gibi banka ile aranızın da iyi olmasına sebep olur. 90 gün boyunca ödenmeyen krediler hukuki işlem için bankanın hukuk departmanına gönderilir. Bu saatten sonra borcun tamamını ödemenizi bile isteyebilirler. Bu yüzden borcunuzu muhakkak gününde ödemeye özen gösterin.

İş Bankası Konut Kredisi Ödeme Tablosu Aşağıdaki Gibidir.

Kredi Tutarı Faiz Vade Aylık  Ödeme
50.000 TL %1.63 120 Ay 952 TL
100.000 TL %1.63 120 Ay 1.904 TL
150.000 TL %1.63 120 Ay 2.855 TL
200.000 TL %1.63 120 Ay 3.807 TL
250.000 TL %1.63 120 Ay 4.759 TL
300.000 TL %1.63 120 Ay 5.710 TL

Güncel faiz oranları için İş Bankası sitesini ziyaret edebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *