Şekerbank Güncel EFT Saatleri ve Bilgileri
17 Mar, 2019 19:58 tarihinde eklendi

Şekerbank Güncel EFT Saatleri ve Bilgileri

Şekerbank Güncel EFT Saatleri ve Bilgileri

Şekerbank EFT Saatleri içersinde para transferlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bankanın belirlediği saatler içersinde yaptığınız EFT işlemlerinde aynı gün içersinde karşı tarafa para gönderebilirsiniz. Şekerbank EFT saatlerini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Şeker Bank EFT Saatleri 2019

Şeker Bank ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren bankalardan bir tanesidir. Kendine özgü müşteri portföyü olan Şekerbank bir çok şubesi ve ATM’leriyle de hizmet vermektedir. Şekerbank ile başka bankaya para transferi yapmak istiyorsanız EFT işlemini yani Elektronik Fon Transferi yapmak zorundasınız. EFT işlemi ile HAVALE işlemini çok karıştıran müşteriler vardır. EFT işlemi bir bankadan başka bir bankaya para transferidir. Yani Şekerbank’tan Akbank’a yapacağınız para transferi EFT işlemi ile olur. HAVALE işlemi ise bir bankadan yine kendi bankasına başka bir hesap numarasına gönderilen işlemdir. HAVALE işlemlerinizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Yalnız EFT işlemlerini bankanın belirttiği saatler içersinde yapmanız gerekir.

Şekerbank EFT Saatleri hafta içi mesai saatleri içersin de  09.00 – 17.15 olarak belirlenmiştir. Bu saatler içersin de yapacağınız EFT işlemleri 30 dakika içersin de karşı tarafın hesabına geçecektir. EFT işlemlerinin neden saati ve anında işlem yapmamasının sebebi ise Merkez Bankasıdır. EFT işlemlerin de Merkez Bankasından onay alındığı için bu işlemler Merkez Bankasının açık olduğu zamanlarda yapılmaktadır. Bu yüzden 30 dakika içersinde EFT işlemleri yapılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Garanti Bankası EFT Saatleri ve Bilgileri


Şekerbank EFT İşlemi Sorgulama

Şekerbank EFT saatleri dışında da EFT işlemi yapabilirsiniz ama EFT işleminiz bir sonraki EFT saatinde işleme geçecektir. Mesela Cumartesi yaptığınız bir EFT işlemi pazartesi bankaların açık olduğu (Resmi Tatil Değilse) saat 09.00 ‘da işleme geçecek ve 09.30’a kadar karşı tarafa paranız transfer olacaktır. Eğer EFT işleminin 30 dakikadan fazla süreyle işlem görmediyse hemen Şekerbank Müşteri Hizmetleri numarası olan 0850 222 7878’i arayarak EFT işleminiz hakkında bilgi alabilir eğer işleme geçmediyse de EFT işleminizi iptal edebilirsiniz.

Şekerbank EFT işlemlerini, İnternet bankacılığından, ATM’lerden ve Şekerbank şubelerinden yaparak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Size EFT işleminizi yapmak için internet bankacılığını öneririz. EFT işlemlerinde banka sizden komisyon aldığı için ATM ve Banka şubelerinden yapılan EFT işlemlerinde en az asgari 50 TL ücret alınacaktır. Bu ücret internet bankacılığında %10 kadardır. Çok düşük bir miktar komisyon ödeyerek EFT işlemlerinizi internet şubesinden yapabilirsiniz.

Şekerbank İnternet Bankacılığında Hızlı EFT yapabilirsiniz. Son gönderdiğiniz 10 EFT işlemine tekrar IBAN vs. girmeden para transferini gerçekleştirebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *