Ziraat Bankası Emekliye İhtiyaç ve Konut Kredisi Başvurusu
12 Mar, 2019 16:22 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Emekliye İhtiyaç ve Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Emekliye İhtiyaç ve Konut Kredisi Başvurusu

Emekliler için kredi Ziraat Bankasında. Emekli maaşını alan Ziraat Bankası müşterilerine anında ihtiyaç ve konut kredisi vermektedir. Devlet bankaları arasında en çok tercih edilen banka Ziraat bankasıdır. Ziraat Bankası dediğimizde aklımıza hemen emeklilerin maaş aldığı banka gelmektedir. Ülkemizdeki emeklilerin %50’den fazlasının maaşı güvenilir ve eski bir banka olduğu için Ziraat Bankasındadır. Eğer sizde emekli maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız ihtiyaç ve ya konut kredisi çekerken hiç bir zorlukla karşılaşmadan ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Emeklilere özel çalışması olan bu kredilerde Ziraat Bankası müşterileri krediyi istediği zaman istediği şubeden çekebilirler.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi 2019

Ziraat Bankası emeklilere faizsiz kredi verir diye sorulan soruya yanıt vermek istedik. Ziraat Bankası emeklide olsanız kredi çekerken sizden faiz alacaktır. Yalnız faiz alırken diğer bankalara nazaran daha az faiz ve kolay ödeme koşulları yapmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar yazımızı okuyarak faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankasındaki müşterilerin burada ki en büyük amacı faiz oranın cazip ve kredi taksitlerini öderken esnek ödeme yapabilmelidir. Eğer sizde Ziraat Bankasından maaş alıyorsanız maaşınızın yeterliliğine kadar 100.000 TL‘ye kadar kredi başvurusu yapabilir, krediniz onaylandığında ise anında kredinizi çekebilirsiniz. Maaşınızı başka bir bankadan alıyorsanız banka ile ilişiğinizi kesip e-devlet üzerinden ve ya SGK kurumlarından maaş taşıma işlemini yapabilirsiniz. Maaşınız taşındıktan sonra ilk maaşınızı Ziraat Bankasından çektikten sonra kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankasından Öğrenciye 5.000-20.000 TL Arası Kredi

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019

Ziraat Bankasında kredi kullanmak için yaş sınırı 70 olarak belirlenmiştir. 70 yaşına kadar kefilsiz bir şekilde kredi çekebilirsiniz. 70 yaşının üzerindeyseniz 80 yaşına kadar kefil ile kredi çekebilirsiniz. Bazı bankalarda 75-80 yaş olan yaş sınırında Ziraat Bankası 70 olarak belirlemiş ancak 70 yaş üzerine de kefil ile kredi vermeyi uygun görmüşlerdir. Maaşınızı taşımadan önce kredi alabilir misiniz ona bakarak başvuru yapınız. Önce en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha sonra maaş taşıma işlemini yapıp kredi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşterilerine yeni kanun neticesi ile 36 ay vade ile kredi vermektedir. Biliyorsunuz 48 ay olan vadeler tekrardan 36 ay vadeye düşürülmüştü. Eylül 2018 ayı itibari ile bankadan aldığımız faiz oranı ise emekliler için %1.85 olarak belirlenmiştir.  • 10.000 TL kredi almak istiyorsanız 36 ay vade ile aylık 406,32 TL ödeyeceksinizdir. 24 Ay vadede bu rakam 541,98 TL olacaktır. 12 aylık vade ile hızlı ödeme yapmak istiyorsanız 958,42 TL ödeyerek 1 sene içersinde borcunuzu kapatmış olursunuz.
  • 20.000 TL kredi almak istiyorsanız 36 ay vade ile aylık 812,65 TL ödeme yapacaksınız. 36 ay yani 3 yıl sonra kredi ödemenizi bitirebilirsiniz.
  • 30.000 TL kredi almak istiyorsanız 36 ay vade ile aylık 1.218,97 TL ödeme yapacaksınız.
  • 40.000 TL kredi almak istiyorsanız 36 ay vade ile aylık 1.625,29 TL ödeme yaparak kredi borcunuzu bitirebilirsiniz.
  • 50.000 TL kredi almak istiyorsanız 36 ay vade ile aylık 2.031,62 TL ödeme yapacaksınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aktifbank 30 Bin TL Kredi Başvurusu 2019 (PTT ve İnternet Kredisi)

Ziraat Bankası Emekliler için İhtiyaç kredisi 3000 TL ile 100000 TL arasındadır. Bu miktar arasında kredi çekebilmeniz için Ziraat Bankası’ndan emekli maaşınızı almanız gerekmektedir. Ziraat Bankası bu kredide faiz oranını diğer bankalara göre düşük tutmuştur. Maaşınızı Ziraat Bankasından aldıysanız, Şubelerden, Atmlerden, 4747 SMS hattından, internet şubesinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sms Kredi Başvurusu: TUKETİCİ yazdıktan sonra bir boşluk bırakın kredi tutarı, vade sayısı, aylık net gelirinizi aralarında birer boşluk bıraktıktan sonra 4747‘ye sms göndererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Cevabınız gün içersin de gelecektir. Yalnız sizin için en doğru başvuru Şubelerden yapılan başvurulardır. her bir ilçede neredeyse şubesi olan Ziraat Bankasından başvuru yaparak kredi notunuzu riske atmayınız.

Ziraat Bankası Emekliye Konut Kredisi

Ziraat Bankasından Emekli Maaşı aldığınızda sadece ihtiyaç kredisinden faydalanmazsınız. Ziraat Bankası konut kredisi ile hayalinizdeki evi alarak kira ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Alacağınız Konut kredisinde 120 ay vade yaparak kredinizi 10 yıl boyunca aynı ödeme tutarı ile ödersiniz. Ziraat Bankasından konut kredisi almanız için önemli olan şart Ekspertiz değeridir. Ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredilendirilmektedir. Kalan %20’lik kısmı banka sizden teminat olarak isteyecektir.

Ziraat Bankası konut kredisi faizlerinde emekliler için 100.000 TL ‘ye kadar %1.67 100.000 TL – 500.000 TL arası %1.77 500.000 TL ve üzeri içinde ise, %1.87 faiz oranı uygulamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 (Başvuru-Faiz Oranları)

Not: Güncel faiz oranları için Ziraat bankasının sitesine girerek ve ya en yakın Ziraat bankası şubesinden öğrenebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *