60 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları (Tüm Bankalar)
23 Oca, 2019 13:43 tarihinde eklendi

60 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları (Tüm Bankalar)

60 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları (Tüm Bankalar)

60 ay vadeli konut kredisi faiz oranları ile 60 ay konut kredisi veren bankalar listesi için hazırladığımız bu yazımızda yeni yıla girdikten sonra düşüşe geçen konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan 60 ay konut kredisi almak isterseniz, faiz oranları için güncelleme yapılmıştır. En uygun konut kredisi veren bankalarda bu güncellemeler sonunda belli olmuştur. Eğer sizde kısa vadeli konut kredisi almak isterseniz 60 ay vade en iyi konut kredisi seçeneği olabilir. Her bankanın ayrı ayrı faiz oranları varken, en düşük faiz oranı %1.84 olarak belirlenmiştir. Bugün sizlere 60 ay vadeli konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer sizde 60 ay vadeli konut kredisi almak ve en uygun faiz veren bankayı merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bir önceki konumuz olan Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar yazımızı da bakarak 120 ay vadeli konut kredisi kampanyalarına bakabilirsiniz.

60 Ay Vade İle Konut Kredisi

Bankalardan konut kredisi almak isterseniz öncelikle banka şartlarına uygun olan bir müşteri olmanız gerekmektedir. Bu kredi türünde de diğer tüm kredi ürünleri gibi bankaların ortak aldıkları kararlar vardır. En önemli kararlardan bir tanesi sizin alacağınız kredi limitidir. Konut kredisi başvurusu yaptığınızda banka size kredi onayı verirse alacağınız eve ekspertiz gönderecektir. Bu ekspertiz raporu 3 veya 5 gün içinde bankaya bildirilecektir. Bu ekspertiz raporundaki evin değerine göre banka size kredi vermektedir. Yani sizin aldığınız fiyat değil bu bankanın ekspertiz raporuna göre kredi alırsınız. Bu raporunda hepsine değil %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan %20’lik kısım bankaya peşinat olarak verilecektir. Peşinatsız konut kredisi almanız imkansızdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kolay Kredi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Verir?

Konut Kredisi İçin Kredi Notu ve Kredi Sicili

Bankaların müşterilerde ilk baktıkları şeylerden biride kredi notu ve kredi sicilidir. Eğer kredi notunuz düşükse bankalardan kredi almanız imkansızdır. Kredi limitiniz ne kadar düşük olursa olsun, ne kadar yüksek olursa olsun kredi notunuz belli bir seviyede olması gerekmektedir. Kredi notunuz en az 1100 ve üzerinde olması ve kredi sicilinizin de sıkıntısız olması lazımdır. Eğer son dönemlerde kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzensiz bir şekilde yapıyorsanız bankalardan başvurduğunuz tüm krediler olumsuz sonuçlanabilir. Bu yüzden başvuru yapmadan önce kredi puanınızı öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kredi Puanı Öğrenme adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Şimdi isterseniz 60 ay vadeli düşük faizle kredi veren bankaların faiz oranlarını bir inceleyelim.60 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankaların Faiz Oranları

Aşağıda faiz oranlarını vermeden önce kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank ve İş Bankasının anlaşmalı olduğu inşaat şirketlerinden %0.98 oranında konut kredisi faizi ile kredi alabilirsiniz. Aşağıdaki faiz oranları tüm müşteriler için uygulanan faiz oranlarıdır. İşte 60 ay kredi almanız için faiz oranları.

ING Bank %1.84 Şekerbank %1.87
Kuveyt Türk %1.89 Vakıfbank %1.97
ICBC Bank %1.98 Ziraat Bankası %1.98
Halkbank %1.98 Yapı Kredi Bankası %1.99
Denizbank %1.99 Akbank %2.01
Garanti Bankası %2.03 İş Bankası %2.10
Burgan Bank %2.30 QNB Finansbank %2.30
Anadolu Bank %2.49 Alternatif Bank %2.55
Odeabank %2.55 TEB %2.58
HSBC Bank %2.80
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme

Yukarıda verilen faiz oranları 60 ay için verilen oranlardır. Bu faiz oranları ile 120 ay vadeli kredi almak istiyorsanız tercih ettiğiniz banka şubesinin resmi internet sitesine girebilir ve konut kredisi faiz oranları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Şekerbank’tan 240 ay ve 360 ay vadelerle konut kredisi alabilirsiniz. Bankalardan en uygun alabileceğiniz kredi vadesi 60 veya 120 aylık vadelerdir. Ödemeleri kolay ve faiz oranları uygun olan krediler bu vadelerde alınan kredilerdir. Diğer yazımız olan Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Banka (ICBC Bank) hakkında da bilgi almak için makalemizi okuyabilir ve bu bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *