Asgari Ücretliye 35.000 TL Kredi Vakıfbank’ta
13 Mar, 2019 23:51 tarihinde eklendi

Asgari Ücretliye 35.000 TL Kredi Vakıfbank’ta

Asgari Ücretliye 35.000 TL Kredi Vakıfbank’ta

Asgari ücretliye kredi veren bankalar arasında en özel krediyi Vakıfbank vermektedir. Vakıfbank asgari ücretli çalışanlara ihtiyaçlarını gidermeleri için anında kredi hizmeti ile 35.000 TL‘ye kadar 60 ay vadeli kredi başvurusu sunmaktadır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank, Sonbahar kredisi adı altında ihtiyaç sahiplerine kredi kampanyası sunmuştur. Konu başlığımızda da belirtiğimiz gibi bu krediden asgari ücretli çalışanlarda bu krediden yararlanabilmektedir. Bankalar asgari ücretli çalışanlar için kredi vermektedir ama bazı bankalar bu kredi limitini düşük tutmaktadır. Gelir belgeniz ve ya maaş bordronuz asgari ücret üzerinden gösteriliyorsa Vakıfbank’tan size göre ihtiyaç kredisi kampanyası bulunmaktadır. Eğer maaşınızı Vakıfbank üzerinden alıyorsanız maaşınızın 22 katına kadar kredi kullanabilmektesiniz. Bu da asgari ücretli bir kişinin 35.000 TL’ye kadar kredi almasını sağlamaktadır. Eğer maaşınızı Vakıfbank’tan almıyorsanız bu kredi için sadece 10 katına kadar yani 16.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Kredi başvuru sırasında bankanın sizin için yapacağı istihbarat uygun olduğunda kredinizi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Şartları 

Vakıfbank sizin daha önceki banka çalışmalarınıza ve kredi notunuza bakmaktadır. Kredi notu düşük olan kişilere kredi başvurusu olumsuz dönüş yapacaktır. Kredi notunuzu findeks.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Yalnız maaşınızı Vakıfbank üzerinden alıyor ve kredi notunuz düşük ise Banka sizi Genel Müdürlüğe gönderip, yetki isteyebilmektedir. Eğer uzun süredir çalışıyor ve sigortanız uzun süredir yatıyorsa, genel müdürlük sizin krediniz için bankaya kullanım için yetki verecektir. Bu yetki süresi 1-3 iş günü içersinde sürebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

Maaşınızı Vakıfbank üzerinden almıyorsanız banka sizin çalışma sürenize ve sigortanıza bakacaktır. Yeni işe giren kimse Vakıfbank’tan kredi çekemez. En az 6-12 ay arasında çalışıyor ve sigortanızın tam yatması gerekmektedir. Eğer yeni işe girdiyseniz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar adlı makalemizi okuyarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.Asgari Ücretliye Kredi 2019

Vakıfbank Kredisine başvurmak için bir çok kredi başvuru çeşidi vardır. Maaşınızı Vakıfbank üzerinden alıyorsanız internet bankacılığını kullanarak size tanımlı krediyi kullanabilirsiniz. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra onaylanması durumunda paranız anında hesabınıza aktarılacaktır. Bu durumda şubeye gitmeye ve imzalar atmanıza gerek duyulmayacaktır.

Kredi başvurusu için tüm müşteriler için SMS kredi başvuru kanalı vardır. Telefonunuzun mesaj bölümünden KREDI, T.C. Kimlik No., Aylık Gelirinizi yazıp 5724’e sms gönderebilirsiniz. Bu SMS ücretli olacaktır. Kontörü olmayan bir telefondan yaparsanız başvurunuz değerlendirilmeyecektir.

Ayrıca ister Vakıfbank Müşterisi olun isterseniz olmayın istediğiniz en yakın Vakıfbank şubesini seçerek kredi başvurusunda bulunabilir sonucunu anında öğrenebilirsiniz. Vakıfbank kredi kullanımı sırasında sizden kefil ve ya teminat isteyebilir.

Vakıfbank üzerinden çekeceğiniz krediyi esnek ödemeler ile ayarlayarak kredi ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Kredi ödemelerinizi eşit taksitlede ödeyebilir aralara balon ödeme ekleyerek de kredi ödemelerinizi düşürebilirsiniz. Bu kredi için en fazla vade 60 aydır. Daha önce 48 ay olan vadeler bildiğiniz gibi 36 aya düşürülmüştür. Şimdi ise tekrardan BDDK kararı ile 60 aya çıkartılmıştır. Krediyi aldıktan sonra, ilk 3 ay ödemeyi erteleyebilir 3 ay sonra kredi ödemenize başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank’tan Çiftçiye Tarım Kredisi Başvurusu

Vakıfbank Kredi Ödeme Tablosu

Asgari ücretliye kredi veren bankalar arasında gösterilen Vakıfbank, 36 ay vade ile ne kadar ödeyeceğiniz konusunda ise sizin için esnek ödemeler yapmıştır. Şu an ki faiz oranı eylül 2018 ayı itibari ile %2.25 olarak gösterilmektedir. 35.000 TL kredi kullandığınızda aylık ödemeleriniz ise 12 ay vadede 3.453,50 TL, 24 ay vadede 2.000,45 TL olarak belirlenmiştir. Gördüğünüz gibi taksit ödemeleri 12 ay ve 24 ay vade de asgari ücreti geçmektedir. Bu yüzden siz asgari ücretli olup 35.000 TL kredi başvurusu yaparsanız 60 ay vade ile kredi çekebilirsiniz. Bu da aylık ödemelerde 1.532,19 TL olarak 3 sene boyunca ödeme yaparsınız. Daha düşük vade yapmanız için gelirinizin taksit tutarına denk olması gerekir.

Vakıfbank’tan ne kadar kredi alabileceğinizi hızlı olarak hesaplamak için maaş x 22 olarak hesaplarsanız ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Vakıfbank maaş müşterilerine 22 katına kadar , maaş müşterisi olmayanlara ise 10-15 katına kadar kredi vermektedir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *