Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi
29 Kas, 2018 10:33 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi

Ülkemizde kamu bankası olarak uzun yıllardır hizmet veren Ziraat Bankası tüm kredi ürünlerinde kampanyalar yaparak en çok tercih edilen bankalar arasında yerini almıştır. Sizde Ziraat Bankasından ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve ipotekli kredi başvuruları yaparak ihtiyacınız hangi yönde olursa olsun anında yararlanabilirsiniz. Faiz oranı bakımından diğer bankalardan daha düşük bir faiz işleten bu bankadan kredi başvurusu yapan müşteriler Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemini nasıl yapacağını bilmemektedirler. Bugünkü yazımızda sizlere bu bankanın kredi başvuru öğrenme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası dediğimiz zaman aklımıza emekli ve öğrenci bankası gelmektedir. Özellikle kredi kampanyalarında emeklilere daha cazip oranlar veren bu bankadan herkes kredi başvurusunda bulunabilir. Sizde Ziraat bankası kredi başvurusu yaparak tüm nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Yalnız bu bankadan kredi almanız için bazı bankanın şartlarına uygun olmanız gerekmektedir. Bunların en önemlisi bu banka gelir belgesiz hiç bir şekilde kredi vermemektedir. Eğer özel sektör çalışanıysanız en az 6 ay SGK girişinizin kesintisiz olması gerekmektedir. Eğer emekliyseniz maaşınızı da bu bankaya taşımanız istenecektir. Eğer maaşınız bu bankadan alıyorsanız kredi almanız için engel olmayacaktır.

Ziraat bankasından kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en sağlıklı yöntem banka şubeleri olacaktır. Ziraat bankasından tüm kredilerinizi bankaya giderek ön başvuru formunu doldurduktan sonra yapabilirsiniz. Eğer kredinizin onay alması durumunda sizden evrak isteyecekler ve kısa zamanda kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca telefon bankacılığı numarası olan 444 00 00’ı arayarak da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Burada yapacağınız başvurularda da ön sorgulama yapılacak ve kredinizde onay görünmesi durumunda yine banka şubelerine gidip başvuru yapacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi


Ziraat Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme 

Bu bankadan kredi başvuru sonucunu öğrenmek çok basittir. Kredi ve ya kredi kartı başvurularınızı bu yöntemlere ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası 444 00 00 ve ya 0 850 222 00 00 numaralı telefonları arayarak bilgilerinizi verdikten sonra kredi sonucu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu banka internet üzerinden başvuru sorgulama işlemi yapmamaktadır. Eğer müşteri hizmetlerinden de sağlıklı bir şekilde başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenemediyseniz, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi detayı hakkında bilgi alabilirsiniz. Özellikle başvuru yaptığınız bankada bu işlemi yapmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Genelde Ziraat Bankası size sms ile kredi sonucunuzu bildirmektedir. Eğer böyle bir mesaj almadıysanız sistemsel sıkıntı olabilir. Krediniz onay aldığında kredi başvurusu yaptığınız bankacı tarafından aranacaksınız ve kredinizi kullanmak için bankaya davet edileceksiniz. Eğer uzun bir süre kredi durumunuz hakkında bilgi alamadıysanız krediniz ya askıda kalmış yada olumsuz sonuçlanmıştır. Askıda kalan kredinizi bankaya giderek güncelleyebilirsiniz. Ziraat bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemlerinde hiç bir ücret tahsil etmemektedir. Bu işlem tamamen ücretsiz olup sizleri bilgilendirmek zorundadırlar.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonuçlanma Süresi 

Ziraat bankasından yaptığınız kredi türüne göre başvuru sonuçlanma süresi de uzamaktadır. İhtiyaç kredilerinde hemen ertesi gün sonuç alabilirsiniz. Yalnız konut, taşıt ve ipotekli kredilerde bu süre 3 güne kadar uzayabilir. Bu süreç içersinde banka sizin kredi sicilinizi değerlendirir ve kredi verip vermeme konusunda inceleme yapmaktadır. Eğer uygun görülürse kredi başvurunuz onaylanmaktadır ve anında kullandırım gerçekleşmektedir. Eğer bir bankadan gecikmeli ödemeniz var ve ya daha önce icralık bir durumunuz olduysa bu bankadan kredi alma işleminiz olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer tüm gecikmelerinizle takipli borçlarınızı kapattıysanız bankadan sadece emekli olanlar ve kamu personelleri kredi başvurusunda bulunabilirler. Diğer özel sektör çalışanları için ziraat bankası kolay kredi vermemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gelir Belgesiz Aynı Anda 2 Bankadan Kredi Almak


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *