Banka Kredi Notum 800-1200 Kredi Alabilir miyim?
15 Mar, 2019 10:11 tarihinde eklendi

Banka Kredi Notum 800-1200 Kredi Alabilir miyim?

Banka Kredi Notum 800-1200 Kredi Alabilir miyim?

Kredi notu, bankalardan kredi almanız için olmazsa olmaz bir durumdur. Her T.C vatandaşının kredi notu vardır. Bu sebeple kredi başvurusunda bulunduğunuzda ilk önce değerlendirmek için sizin kredi notunuza bakmaktadırlar. Kredi notunuzu öğrendiniz ve notunuz 800 ile 1200 arasındaysa kredi alabilir misiniz diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Banka kredi notum 800-1200 kredi alabilir miyim diyen müşteriler için hazırladığımız bu yazımızda bu puanlarda nasıl başvuru yapabiliriz ve nasıl kredi alabiliriz sizlere anlatacağız.

Kredi Notu Önemli mi?

Dediğimiz gibi bankalardan kredi ve kredi kartı almak istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. En yüksek kredi notu 1900’dür. Bu kredi notunda olan müşteri sayısı çok az olduğu gibi bu kredi notuna sahip kişinin de her bankada kredisi hazırdır. Eğer sizde kredi notunuzu öğrendiniz ve 800-1200 arasında olduğunu gördüğünüzde endişelenmenize gerek yoktur. Bu kredi notu iyi olmasa da kötü bir kredi notu da değildir. Findeks kredi notu 1100 ve üzeri olan müşteriler genellikle kredi başvurularında bulunmaktadırlar. Bu başvuru şartı bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Eğer sizinde kredi notunuz bu civarda ise kredi başvurusundan önce kredi kartı başvurusu yapmanızı öneririz.

Bankalardan gelir belgesiz bir kredi istiyorsanız kredi notunuz 1400 ve üzerinde olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız bundan sonraki ödemelerinizi düzenli yapıp, tüm geciken borçlarınızın tamamını ödemelisiniz. 1-2 ay içersinde 1200 puan üzerine çıkabilir ve kredi almanız daha da kolaylaşmaktadır. Şimdi size 800 ile 1200 puan arasında kredi alabilirliğinizi test edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akbank Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notum 800 – 1000 

Öncelikle bildirmek isteriz ki 800 ile 1200 arasındaki puan sisteminde çok farklılık vardır. Eğer puanınız 800-1000 arasındaysa bankalardan ihtiyaç kredisi alma şansınız çok düşüktür. Hatta hiç bir bankadan kredi başvurusu yaptığınızda olumlu yanıtı almazsınız. Bu yüzden bu civarda kredi notuna sahipseniz öncelikle kredi notunuzu yükseltme yollarına başvurmanız gerekmektedir. Yada en kötüsü eğer kredi kartı kullanmıyorsanız kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için kolay kredi kartı veren bankalardan QNB Finansbank, Akbank, Denizbank ve İş Bankasından kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kartı aldıktan sonra nakit avans çekiminden uzak durunuz. Eğer kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız kredi kartınızdan alışveriş yapabilirsiniz.Kredi Notum 1001 – 1200 

Kredi notu 1000 üzeri olan kişilerin kredi almaları 800 puanlılara göre daha şanslıdır. Eğer kredi notunuz 1000 ve üzerindeyse özellikle ipotek ve ya kefil bularak kredi kullanabilirsiniz. Bu kredi notuna sahip kişilerin SGK kayıtları en az 3 ay olmak zorundadır. Bu süreç bankadan bankaya değiştiği gibi Ziraat bankası en az 6 ay SGK kaydı istemektedir. 1100 ve üzerinde olan kişiler ise bankalardan kredi başvurusu yapabilirler. Bu yaptıkları başvurunun onaylanacağı kesin değildir. Bu yüzden ön başvurunuzu yaptıktan sonra kredinizin neden olmadığını araştırabilirsiniz.

Özet olarak geçecek olursak 800 – 1200 puan arasında kredi notu olan müşteriler bankaların yaptıkları kredi kampanyalarına göre kredi alabilirler. Özellikle kredi kartı almaları daha yüksek ihtimaldir. Eğer bu notunuza güvenmeyip kredi başvurusu yapmak istemiyorsanız banka çalışmalarınızı düzenleyip 1-2 ay içersinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Çok iyi bir kredi notuna sahip olmak istiyorsanız 1400 ve üzerinde notunuz olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TC Kimlik Numarası ile Kredi Notu Sorgulama

İpotekli Kredi

Bankalardan ipotekli kredi alabilmeniz için kredi notunuz düşük olsa bile başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuz 800 – 1200 arasındaki kişiler bankalara ipotek vererek kredi başvurusunda bulunurlarsa kredileri yüksek muhtemel onaylanacaktır. Vereceğiniz ipoteğin ekspertiz değerine göre değerin %50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Bu kredi kullanma işlemi yaklaşık 7-10 gün arasında sürebilmektedir. Bankalardan ipotek karşılığı kredi aldığınızda en fazla 48 ay vade ile ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Kredinizi kullanmak için vereceğiniz mülke banka ipotek koyacak ve ödemeniz bitesiye kadar bu ödeme ipotek kaldırılmayacaktır. Eğer borcunuzu ödemezseniz banka verdiğiniz ipoteği satışa çıkartabilir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *