En Kolay Yoldan Kredi Notu Öğrenme (SMS)
5 Nis, 2019 10:00 tarihinde eklendi

En Kolay Yoldan Kredi Notu Öğrenme (SMS)

En Kolay Yoldan Kredi Notu Öğrenme (SMS)

Bankalardan kredi alabilmeniz için düzenli bir geliriniz ve iyi bir kredi notunuz olması gerekmektedir. Bankalar sizin kredi başvurunuzu yaptıktan sonra kredi alabilmenizi değerlendirmek için otomatik sorgulama yapmaktadırlar. Bu sorgulamada ilk bakılan sizin kredi notunuz olacaktır. Eğer kredi notunuz düşük ve ya henüz oluşmadıysa kredi ve aynı zamanda kredi kartı almanız zorlaşacaktır. Bu yüzden bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce notunuzu öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

En kolay yoldan kredi notu öğrenme işlemleri nasıl oluyor diyorsanız, yazımızı okuyup kredi notu öğrenme yollarına başvuru yapabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemleri yaparken ücret ödeyeceğinizi unutmayın.

Kolay Kredi Notu Öğrenme 2019

Banka çalışmalarınız ve önceki kullandığınız banka ürünlerini ödeme performansına göre oluşturulan puanlama sistemi kredi notudur. Eğer TC Vatandaşı ve 18 yaşından büyükseniz kredi notunuz otomatik olarak oluşmaktadır. Daha önce bankaya adım atmamış kişiler, 0 (sıfır) kredi notu ile başlamaktadırlar. Bu kredi notu ile kredi alabilmeniz oldukça zordur. Ama sıfır kredi notu ile kredi kartı başvurusu yaparak ve aldığınız kredi kartını düzenli ödeyerek 90 gün sonra iyi bir kredi notu oluşturabilir ve daha sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ama eğer maaşınızı bankadan alıyorsanız o aldığınız bankadan sıfır puan dahi olsa kredi başvurusunda bulunmayı deneyiniz. Çünkü bankaların kredi politikaları birbiri arasında farklılık göstermektedir. Sizde bankadan kredi almak ve devamlı kredi ürünleri ile çalışmak istiyorsanız kredi notunuzu devamlı düzgün tutmalı ve ödemelerinizi güzel bir şekilde yapmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve KKB Analizi

Bankalardan Kredi Almak İçin Notum Kaç Olmalı?

Bankalardan kredi alabilmeniz için en az 1100 puan ve üzerinde olmanız gerekmektedir. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu bankalardan bankalara değişiklik göstermektedir. Örneğin bir banka 1100 skora kredi verirken bir diğer banka bu skora kefille kredi verebilmektedir. Bu yüzden bankaların kredi politikalarını öğrenmeniz gerekmektedir. 1450 ve üzerinde kredi notuna sahipseniz bankalardan gelir belgesiz kredi alabilir ve anında kullanım yapabilirsiniz.Kredi Notu Öğrenme 2019

Kredi notu öğrenmek istiyorsanız bunu bir çok yöntemle yapabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemi ücretlidir. Tüm kişilerin kredi notu ve banka çalışma performansları KKB yani Kredi Kayıt Bürosunda tutulmaktadır. Buradan alınan kredi notu işlemlerinde ücret alınmaktadır. Bu yüzden bankalar ve ya kredi notu sorgulaması yapan yerler buraya ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenmektedirler.

Kredi notunuzu www.findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Bu site kişilerin kredi notunu öğrenmeleri için açılmış bankaların ortaklığında kurulan bir firmadır. En güvenilir şekilde kredi notunuzu bu siteden öğrenebilir ve banka çalışma detaylarınızı da bu siteden öğrenebilirsiniz. Kredi notunu öğrenmek için siteye üye olmalısınız. Üye olduktan sonra ücretini ödeyerek kredi notu durumunuza bakabilirsiniz.

Ayrıca kredi notu öğrenmek isteyenler bankaların internet bankacılığını kullanarak hızlı ve kolay kredi notu öğrenme işlemi yapabilirler. İnternet bankacılığı girişi yaptıktan sonra risk raporları bölümünden kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemde ücretli olup bankaya göre değişmektedir. En fazla ödeyeceğiniz miktar 10 TL olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TC Kimlik Numarası ile Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunuzu oturduğunuz yerden anında öğrenmek isteyenler için ise SMS ile kredi notu sorgulama sistemi başlamıştır. Cep telefonunuzun mesaj bölümünden bir mesaj karşılığında kredi notunuzu kolayca öğrenebilirsiniz. Turkcell hat sahibi, Vodafone hat sahibi ve Türk Telekom hat sahipleri telefonun mesaj bölümüne girerek TC Kimlik numarasını ve doğum yılını arada boşluk bırakarak yazdıktan sonra 1122’ye mesaj attıktan sonra dakikalar içersinde kredi notunuz cep telefonunuza gelecektir. Bu mesajda ücretli olacağından 9 – 11 TL arasında telefonunuzdan ücreti kesilecektir.

Önemli Not: Kredi notu sorgulaması yapan kişiler her gün ve ard arda kredi notu sorgulaması yapmamalarını tavsiye ederiz. Çünkü devamlı sorgulanan kredi not düşmektedir. İyi bir kredi notunuz varsa bir kere sorgulama işlemi yapmanız yeterlidir. Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *